Palit GeForce GTX 570’in Detayları İnternete Sızdı

7 Aralık tarihinde, yani önümüzdeki hafta, Nvidia yeni GeForce 500 serisi kartı GTX 570’i tanıtacak.

Bu tarihe bir hafta kala, Palit’in geliştirdiği GTX 570’in detayları internete sızdı. İnternete sızan bilgilere göre Palit’in GTX 570’i 480 CUDA çekirdeğine sahip olacak. 732 MHz hızında GPU’ya ve 1464 MHz hızında tarayıcı birimlerine sahip olacak kart, 3800 MHz hızında 1280 MB GDDR5 bellek ile beraber geliyor.

225 W TDP değerine sahip olacak kartın, OpenGL 4.1, CUDA, PhysX ve 3D Vision desteği vereceği de bilgiler arasında. Ayrıca kart iki adet DVI ve bir adet mini HDMI çıkışları sunacak.  Fiyat ise henüz belirsiz.

Palit GTX 570 Detaylar

2 Yorum

 1. serdar

  AMD, nvidia’nın f/p oranında çok iddialı olduğunu sandığı 460 ve 470 kartlarını, 6850 ve 6870 ile açıkça yere serdi, hem de daha ucuza. bu aralıkta tartışlmasız f/p kartları 6850 ve 6870 oldu. hem fiyatları uygun, hem ucuz, hem az elektrik tüketiyor, hem daha az ısınıyor, hem de overclock potansiyeli daha yüksek.

   

  nvidia bu durumun farkına vararak, mümkün olduğu kadar önce yeni kartlarını sürerek piyasadan alıcı bulmaya çalışıyor. AMD’nin 6900 ve 7000 serisi kartları yolda, eli kulağında. AMD’nin yeni kartlarıyla yine boy ölçüşemeyeceğini bilen nvidia, birkaç hafat önce kart çıkararak az da olsa pazar payı kapmaya çalışıyor.

   

  AMD, 6850 ve 6870 kartlarını çıkarırken nvidia, fiyat indirimine gitmişti. ve AMD, bu indirimin yalnızca pazar payı arttırmak ve AMD kartlarının çıkışının yaratacağı rüzgarı azaltmak adına bir hamle olduğunu, ve 3 hafta sonra yeniden nvidia’nın fiyatları yükselteceğini söylemişti. ve aynen AMD’nin dediği gibi nvidia, 3 hafta sonra fiyatları yükseltti.

   

  önceden de belirttiğimiz gibi; artık nvidia AMD’nin peşinden koşuyor. yetişmek ve geçmek için değil; AMD’nin hızını azaltabilmek adına savaş veriyor. eski günlerinden çok uzakta nvidia.

   

  aynı durum yonga setleri için de geçerli. nerede o nforce4 ile ortalığı kasıp kavuran günler… AMD, ati’yi alarak hem gücüne güç kattı, hem de nvidia’nın ağırlığını büyük ölçüde azalttı. AMD, nvidia’yı grafik pazarında ezdikçe eziyor. yongasetinde de kendi yongaları tüm AMD işlemcili sistemlerde fink atıyor; hem de başarıyla. intel de kendi yongasetleriyle yoluna devam edince, nvidia hem grafik hem de yongaseti konusunda eski günlerini mumla arıyor..

 2. sars

  Keşke dediğin gibi herşey güllük gülisanlık olsa AMD için. AMD’nin atakları gerçekten göz kamaştırıcı ama özellikle oyunlardaki uyum yama vs. sorunları artık çözsünler gına geldi.

Bir cevap yazın