Özel Röportaj: Total War: Shogun 2

Total War: Shogun 2, 15 Mart tarihinde raflardaki yerini alacak. Yani diğer bir deyişle tam 11 yıl önce Japon adalarında başlayan Total War efsanesi, bir kez daha bu topraklara doğru yelken açmak üzere. Biz de bu büyük günün arifesinde SEGA’nın kapısını çaldık ve sizler için SEGA Avrupa- Total War topluluk yöneticisi Craig Laycock’la Total War: Shogun 2 üzerine çok özel bir röportaj gerçekleştirdik.

Total War: Shogun 2 Hücum

THGTR: Öncelikle Merhaba, size yüzlerce kez sorulan sorulardan ziyade sorulmayanları soracağız. Hazır mısınız? Shogun 2’nin çıkacağı günü çok bekledik ve nihayet o gün geliyor. Bizim mutluluğumuz bir yana SEGA ve The Creative Assembly olarak sizin duygularınızı kısaca öğrenmek istiyoruz.

Craig: Heyecanlıyız. En iyi zamanlarımızdan birini yaşıyoruz. Projenin en zor kısmında olmamıza rağmen, oyunu bitiriyor olmak çok önemli ve insanların oyunumuzu oynaması için sabırsızlanıyoruz. Çıkış tarihi çalışmalarımızın en üst noktası olacak ve oyunun piyasaya sürülüp insanların oyunumuz hakkındaki düşüncelerini görecek olmak bizim için çok büyük bir ödül.

THGTR: Total War’cular için ilk aşk ile yeniden buluşmak bir zevktir ama yeni oyuncuları düşünürsek akla ‘Japon adasında yaşananlar ne kadar ilgi çekici olabilir?’ sorusu geliyor. Yeni oluşacak kitle için kaygınız var mı?

Craig: Shogun 2, orijinal oyunun bir benzeri aslında; ancak aradan geçen bu 10 yıl boyunca özellikle oynanış açısından geliştirdiğimiz birçok şeyi de oyuna ekledik. En önemli iki yenilikse, RPG öğeleri içeren yetenek geliştirme ağacı ve çoklu oyuncu modları oldu.

Yeni yetenek ağacı sistemi, ajanlardan generallere tüm karakterlerimizin yeteneklerini isteğimiz doğrultusunda özelleştirmemizi sağlıyor. Her bir karakterin yetenek ağacı birbirinden farklı ve bu da her bir oynayışımızın diğerinden farklı olacağı anlamına geliyor.

Çoklu oyuncu tarafındaysa, daha önce yaptıklarımızda köklü değişikliklere gittik. Bu noktada üzerinde durulacak çok fazla şey var. Sürekli kılınacak bir klan rekabeti, avatar özelleştirme seçenekleri, sıralama tabloları (leaderboards), co-op olarak oynanabilecek bir senaryo modu… liste uzayıp gidiyor.

4 Yorum

  1. lazboy

    Warhammer 40000: Dawn of War II – Retribution serilerini taklit etsinler oyun yapmayi orensinler shogun ne ya:D bos oyunlar cikiyor bosssssssssssssssssssssssss

  2. Emre YURT

    dj_ankara bende bir ankaralı olarak üzüldüm yorumuna boş oyun dediğin total war serisi ve bu serinin efsanelerinden Shogun’dır.Warhammerın yeri apayrıdır.Önyargıdan çıkıp bi demosunu indir derim strateji dediğin asıl böyle olmalı hayran kaldım resmen özellikle japon kültürüne hayran birisi olarak müzikler beni mest etti

Bir cevap yazın