Oyuncuların Windows 7’yi Tercih Etmesi İçin 7 Sebep

Windows 7 artık hazır olduğuna göre Microsoft’u zorlu bir görev daha bekliyor: Oyuncuların beğenisini kazanmak. Microsoft, Aero arayüzünün ve üç beş fazladan özelliğin oyuncuları kesmeyeceğini iyi biliyor.

Microsoft’un Games For Windows sitesinde bir PC oyunusunun Windows 7 seçmesi için 7 sebebi şöyle sıralamış:

1-Başarım: Aynı donanımlarla Crysis Windows 7 üzerinde harika çalışıyor! Hem de XP’den bile hızlı! İşletim sisteminin kodları oyun başarımını yükseltecek şekilde değiştirildi. Hangi oyunu oynarsanız oynayın Windows 7 ile daha iyi bir deneyim yaşayabilirsiniz.

2-Uyumluluk: En sık tercih edilen oyunlar ve ilgili hizmetler çoktan Windows 7 üzerinde denendi. O yüzden içiniz rahat olsun. Windows 7’ye gönül rahatlığıyla geçin zira eski işletim sistemlerinde çalışabilen hiçbir oyun size sorun çıkarmayacak.

3-Keşfedilebilirlik: Başlat -> Ara (Start -> Search) yoluyla indirdiğiniz ve yüklediğiniz oyunla ilgili dosyaları kolayca bulabilirsiniz. Ayrı bir uygulama çalıştırmanıza gerek yok. Benzer şekilde bir oyun hakkında bilgi sahip olmanız için illa onu çalıştırmanız gerekmiyor: Windows 7 Games Explorer (Oyun Gezgini) size sahip olduğunuz oyunlarla ilgili istatistikler ve diğer bilgileri sunuyor.

4-Kolay Güncelleme İmkanı: Games Explorer oyununuzla ilgili bir yama ve güncelleme çıktığında size anında bildirir. Böylece ikide bir bunları netten arama derdinden kurtulursunuz.

5-DirectX 11 Desteği: DirectX 11 daha gelişmiş ve gerçekçi grafikler demek. Windows 7 bu teknolojiyi doğrudan destekler.

6-Çoklu-Dokunma (Multitouch): Oyuncuların çoklu-dokunma destekli aygıtlara olan ilgileri giderek artıyor. Windows 7 böyle aygıtları desteklediğinden dolayı dokunmatik özelliği olan istediğiniz bilgisayarı Windows 7 ile beraber kullanabilirsiniz.

7-Klasikler: İşte size Windows 7’ye geçmek için başlı başına bir neden: Windows 7 Internet Backgammon, Internet Spades ve Internet Checkers’e yeniden hayat veriyor.

Haberi tartış…

 

Bir cevap yazın