Oyun İncelemeleri: Impossible Creatures, SimCity 4 ve Soldiers of Anarchy

Oyun İncelemeleri:  Impossible Creatures, SimCity 4 ve Soldiers of Anarchy

Yayıncı Microsoft
Platform PC
Oyuncu Sayısı 16
8/10

Impossible Creatures, tam anlamıyla orjinal bir real-time strateji oyunu. Zırhlarının içinde parıldayan şovalyelere, tanklara, büyük silahlara veya savaş robotlarına bu oyunda rastlamak pek mümkün değil. Başlıktan da anlaşılabileceği üzere, oyun Doctor Moreau’nun adasındaki garip yaratıkları konu alıyor. Yaratıklar, oyunda bu bilim adamının 1930’larda yaptığı bir deneyin sonucu olarak karşımıza çıkıyor. Tek başınıza veya birden fazla oyuncuyla hiç farketmiyor; “Impossible Creatures” etkileyici bir oyun zevki sunuyor.

Impossible Creatures, Age of Mythology’nin çıkışından sonra Microsoft’un real-time strateji dünyasına geri dönüşünü simgeleyen bir oyun.

Ama bu sefer kronoloji, sondan başlıyor. Olayların geçtiği yer 1930’ların sonlarında Pasifik okyanısunun ortasındaki takım adalar. Adada, başarılı bilim adamımızın “Sigma” ismini verdiği teknoloji sayesinde değişik türler birbirleriyle birleştirilerek fantastik yaratıklar yaratılabiliyor.

“Impossible Creatures”, iki farklı oyun modu sunuyor. Bunlardan ilki, yani tek başınıza oynamanız gereken modda, 15 adet video tarzı macera senaryosu bulunuyor. İkinci modda ise, mutant yaratıklarınızla bir ordu oluşturup diğer oyuncularla veya bilgisayarla şiddetli savaşlara giriyorsunuz. Oyun tamamen çok iyi düşünülmüş ve kesinlikle orjinal bir yapıt.

Impossible Creatures, kendi yaratabileceğiniz hayali yaratıklar üzerine kurulmuş bir oyun.

Impossible Creatures, kendi yaratabileceğiniz hayali yaratıklar üzerine kurulmuş bir oyun.

1 Yorum

Bir cevap yazın