Oyun İncelemeleri: Gizemli ve Tüyler Ürpertici Oyunlar

Baldur’s Gate: Dark Alliance

Oyun İncelemeleri: Gizemli ve Tüyler Ürpertici Oyunlar

Dark Alliance, epik Buldur`s Gate serisinde yerini hakeden bir ortaçağ macera oyunu. Dungeons & Dragons, üzerine kurulu bir oyun. Tanıtılmaya ihtiyacı olmayan bu oyun daha önce sadece PC için üretilmişti. Fakat 2002’de PS2 için piyasaya sürülen Dark Alliance, Sony konsolunda yılın en iyi oyunlarından biri seçilmişti. Ve şimdi de Xbox ve GameCube için piyasaya sürüldü.

Yayıncı: Vivendi Universal Games


Platformlar: Xbox, PS2, GameCube

Oyuncu sayısı: 1-2

Puan: 8/10

Evvel Zaman İçinde…

Buldur’s Gate 1998`de ilk çıktığında, role-playing oyunlarda (RPG) PC’de bir devrim yarattı. Belki Baldur’s Gate, Planescape Torment, Baldur’s Gate 2, Icewind Dale 1 ve 2’nin ve bunların ek paketlerinin bugün biraz modası geçmiş olabilir fakat şu bir gerçek ki onlar olmadan Infogames tarafindan piyasaya sürülen Neverwinter Nights gibi çok iyi oyunlar da olmazdı. Bu epik seri, Wizards of the Coast tarafIndan piyasaya sürülen ünlü RPG Dungeons & Dragons`un ikinci sürümü ile tamamen aynı kuralları kullanıyor. Oyun daha birçok macera oyununa sahne olabilecek Forgoten Realms’ta geçiyor.

Bilgisayarda harika çalıştığına göre sanırım konsollar için de piyasaya sürülecektir. Fakat sorun bu tür ürünlerin diğer konsollara kolayca adapte edilememesi. Buldur’s Gate’te aynı anda birden çok karakter üzerinde çalışmanız ve birinden diğerine geçerek onları değiştirmeye uğraşmanız gerekiyor. Bunu da en temel oyun şekli olan fareyle işaretleyip tıklayarak ve kısayol tuşlarıyla yapıyorsunuz. Bu sorunla başa çıkmak için Snowblind Stüdyoları’nda çalışan Dark Alliance’ın geliştiricileri özellikleri ve epik duyguyu aynı tutup, oyun oynama şeklini ellerinden geldiği kadar değiştirmişler.

Snowblind Stüdyoları, Buldur's Gate`i konsola uyarlamak için aynı özellikleri ve epik duyguyu korumuş, fakat aksiyonu daha fazla tutmuş.

Snowblind Stüdyoları, Buldur’s Gate`i konsola uyarlamak için aynı özellikleri ve epik duyguyu korumuş, fakat aksiyonu daha fazla tutmuş.

Bir cevap yazın