Ottoman Empire Realism MOD v1.2 Çıktı

Empire: Total War oyunu için Total War Türkiye mod ekibi tarafından yapılmış olan Ottoman Realism MOD’un yeni sürümü yayınlandı. Mod içeriği bir hayli büyük ve sadece Türk değil yabancı Total War’cılar da düşünülmüş. Kültürel olarak her zaman eksik ya da yanlış bir şekilde oyunlarda yer bulan Türkler bu gibi modlar ile hak ettiği yere kavuşuyor. Dileğimiz oyun yapımcıların bu işleri oyun severlere bırakmaması…

Total War Türkiye mod ekibindeki Murat “Ramses” Dilek ve Fatih “Amir Timur” Yüzbaşıoğlu’na bu kültürel uğraşlarından dolayı teşekkür ederiz.

ottoman realisim 4

Azap birlikleri

ottoman realisim 3

Yeniçeriler

XP için kurulum

   1. Ottoman Realism Mod v1.2.exe’yi çalıştırın. Masa üstüne yeni bir klasör oluşturacak.
   2. Masaüstüne yani Desktop’a eklenen Ottoman Realism Empire Mod v1.2 klasörünü açın.
   3. my_loc.pack ve ottoman_realizm_twt_mod.pack dosyalarını kopyalayın. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra C:Program FilesSteamsteamappscommonempire total wardata dosyası içerisine girip kopyaladığınız dosyaları buraya yapıştırın.
   4. Tekrar masaüstüne dönerek Ottoman Empire Realism Mod v1.2 klasörünü açın.
   5. scripting.lua ve startpos.esf dosyalarını kopyalayın. Bu işlemi bitirdikten sonra C:Program FilesSteamsteamappscommonempire total wardatacampaigns main klasörü içerisine girip daha önce kopyaladığımız dosyaları buraya kopyalayın.
   6. Tekrar masaüstüne dönerek Ottoman Empire Realism Mod v1.2 klasörünü açın.
   7. user.empire_script.txt dosyasını kopyalayın. Bu işlemi bitirdikten sonra C:Documents and SettingsBİLGİSAYAR ADINIZApplication DataThe Creative AssemblyEmpirescripts klasörüne girin ve daha önce kopyaladığımız dosyayı buraya yapıştırın.

NOT: Klasör seçeneklerinden “gizli klasörleri göster” seçeneği aktif olmalı. Bu işlemi klasör ayarları sekmesinden yapabilirsiniz.

Vista/ Windows 7 için Kurulum

   1. XP için anlatılan ilk 5 uygulamayı Vista ve Windows 7 için de yapıyoruz. Ancak 7. madde için farklı bir uzantıya sahip klasör içerisine user.empire_script.txt dosyasını atıyoruz. C:UsersBİLGİSAYAR ADINIZAppDataRoamingThe Creative AssemblyEmpirescripts

ottoman realisim 2

Anadolu Sipahileri

ottoman realisim 1

Tüfekçiler

Mod İndirme Linkleri

İstediğiniz linkten modu indirebilirsiniz.

  1. Ceidot
  2. THG Oyun
  3. Total War Türkiye

İyi eğlenceler bol fetihler 🙂

2 Yorum

  1. tamer kahraman

    sevgili dostlar böylesine büyük imparatorluk kurmuş şanlı ejdadımızın büyük bir özveri ve emekle ortaya koyduğunuz için ne kadar teşekkür etsek azdır başarılarınızın devamını dilerim fakat vista için steam dosyası sorunu var bu sorunu nasıl çözebilirim alakanız için şimdiden teşekkür ederim

    saygılar ve sevgilerimle

    tamer kahraman

Bir cevap yazın