Operation Flashpoint: Dragon Rising’ten İlk Dakikalar

Çek oyun yapımcısı Bohemia Interactive’in yayıncısı Codemasters ile yollarını ayırıp kendi taktik FPS oyunu ArMa’yı geliştirmeye karar vermesinden sonra Codemasters fazla zaman kaybetmeden Operation Flashpoint için bir devam oyunu hazırlıklarına girişmişti. Uzun süren bu bekleyiş ise nihayet Ekim ayının ilk günlerinde son buluyor. Tabi birisi şom ağzını açıp oyunun ertelenmesine yol açmazsa.

Operation Flashpoint Dragon Rising

- Lan yemeğin altını söndürmüştün di mi?!!

Codemasters, Operation Flashpoint: Dragon Rising ile daha önce Race Driver: GRID oyununda kullandığı EGO motorunun gelişmiş bir halini kullanarak bizlere nefesleri kesen gerçekçilikte görsellerin ve bugüne kadar tatmadığımız dozda taktik FPS aksiyonunun sözünü veriyor.

Dragon Rising’in bir başka özelliği de Codemasters’ın 1993’de NES, Amiga ve Mega Drive için hazırladığı platform/macera oyunu Cosmic Spacehead’den bu yana spor/yarış oyunları dışında geliştirdiği ilk farklı tarzda oyun olması.

Dragon Rising’in çıkmasına sayılı günler kala Hollandalı oyun sitesi InsideGamer bize başka bir yerde bulamayacağımız bir güzellik sunuyor: Oyunun ilk 10 dakikalık oyun içi videosu. Videoya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın