Opera Mobile 10 Beta Çıktı: Telefonda Sekmeli Gezinti Artık Mümkün (indir)

Windows Mobile kullanıyorsanız üzgünüz çünkü Opera’nın akıllı telefonlar için geliştirdiği yeni web tarayıcısı şimdilik Nokia Symbian işletim sisteminde çalışıyor.

Opera Mobile 10

Opera Mobile 9.5 yeterince hızlıydı fakat Vikingler 10. sürümün eskisinden de %50 daha hızlı olduğunu iddia ediyorlar. Kullanıcı arayüzü “oldukça” geliştirilmiş. Örneğin artık sekmeler var. Dolaştığınız sayfalar küçük kare şeklindeki sekmelerde gösteriliyor ve bu şekilde 9 taneye kadar web sayfasını tek pencerede görebiliyorsunuz (masaüstü için de böyle bir şey çıkarsalar ya).

Umarız tam sürümü çıktığı zaman Windows Mobile yüklü (Nokia olmayan) akıllı telefonlarımızda da Opera Mobile 10 keyfini yaşarız.

Symbian/S60 kullananlar buraya tıklasın ve hemen eğlenceye başlasın.  

3 Yorum

  1. cnk2k9

    (masaüstü için de böyle bir şey çıkarsalar ya).

     

    operanın pc versiyonu için söylediyseniz zaten 2 senedir var 🙂 ayrıca link özelliği ile yer imleri, hızlı başlat gibi  bilgileri de telefona alabiliyrsunuz

  2. opera

    Resimde gördüğünüz 9 tane düğme açık olan sekme değil. Operanın masa üstünde yıllardır kullandığı hızlı başlat olarak isimlendirilen sık kullanılanlar listesinin görsel hali oluyor. Masa üstünde satır ve sütun sayısı belirterek 9 dan fazla kısayol tanımlamak mümkün belki mobil versiyonda da yapılabiliyor dur.

Bir cevap yazın