Opera 11 Beta Yayınlandı

Opera’nın kendi blog sayfası MyOpera üzerinden yaptığı açıklama ile, Opera 11 Beta’yı yayınladıklarını duyurdu.

Opera 11, arttırılmış performansının yanında, uzun süredir beklenen eklenti desteğiyle birlikte geliyor. Firefox’un aksine, Opera’da yeni bir eklenti kurmak ya da eklentileri kaldırmak için tarayıcıyı yeniden başlatmak gerekmiyor. Buna ek olarak, tarayıcı tüm eklentilerin güncel versiyonlarını takip edip, otomatik olarak kuruyor. Bu sayede kullanıcılar, eklentilerinin güncel olup olmadığını takip etmek zorunda kalmayacak. Ayrıca, tarayıcıların çoğunda, gizli mod gibi modlarda eklentilerin çalışmaması fikrine karşı çıkan Opera, tarayıcı modlarında da eklentileri çalıştırmaya devam ediyor.

Opera’nın önceki sürümlerinde, kurulum ekranı klasik bir internet tarayıcısı kurulum ekranından farklı değildi ve taşınabilir cihazlar için kurulum desteği içermiyordu. Yeni sürüm ile kurulum ekranının daha şık görünmesi ve çok daha basit olması ile birlikte, taşınabilir cihazlar için kurulum desteği de geliyor.

Geçen hafta sizlere de duyurduğumuz gibi, Opera sadece 6 adet zayıf nokta ile en güvenli tarayıcı ünvanına sahip olmuştu. Firma bu ünvanı korumak istiyor olacak ki, Opera 11 daha güvenli bir adres çubuğuyla geliyor. Yeni özellik ile, bağlantılardaki http ve https kısmı yerine bir işaret geliyor ve işaretin üzerine tıklandığında, siteyenin güvenli olup olmadığına dair bilgiler sunuyor. Adres çubuğuna  tıklandığında ise http ve https protokollerini görmek mümkün.

Opera 11 Beta’ya ulaşmak için, işletim sisteminizi seçin ve linki takip edin.

Windows l Mac l Linux

2 Yorum

  1. Ziyaretçi

    Her ne kadar sadık bir Firefox kullanıcısı ve chromesever olsamda bu sürümü beğendiğimi söyleyebilirim. Özellikle Linux sürümü önceden çok kötüydü baya adam etmişler.

Bir cevap yazın