OnLive 17 Haziranda Hizmete Giriyor

İlk duyurulduğunda geleceğin teknolojisi olacağı söylenen ancak daha sonra görüntü kalitesinin kötü olduğunu ve sinyalin sunucuya gidiş oranının bayağı bir geç olacağını öğrenip pek de hayalkırıklığına uğramadığımız (en azından ben uğramadım, sizi bilemiyorum) OnLive adlı “aylık ücret ödeyerek internetten oyun stream etme” teknolojisi 17 Haziran’da, 15 dolar ücretle nihayet Amerika’da hizmete giriyor.

Ancak 15 dolar dediysek sadece 15 dolar ödeyerek servisin kataloğuna dahil olan bütün oyunlara kavuşacağınızı sanmayın (gerçi biz kavuşamıyoruz her koşulda ama olsun). Oyunları oynamak için kiralamanız gerekiyor ve her oyunun ücreti birbirinden farklı. Dolayısıyla 15 dolar sadece OnLive’a üyeliğinizi sürdürme ücreti olacak.

Aynı zamanda projenin başındaki isim ve OnLive’ın CEO’su olan Steve Perlman, OnLive’ın E3 2010’da gösterileceğini ve 1080P görüntü kalitesinde 60 kare/saniye oranında oyun oynatmak gibi planları olduğunu belirtti.

Aynı zamanda ilk kayıt yaptıran 25.000 kişiye ilk üç ay ücretsiz olacak. Zaten bizim ülkeye asla gelmeyecek ve muhtemelen çıkışından 5-6 ay / 1 yıl sonra iflas edecek bir sistem olduğunu düşündüğüm için pek önemsediğim söylenemez. En nihayetinde görüntü kalitesini gördük ve bence o görüntü kalitesi için hem ayda 15 dolar ve bir de üzerine oyunların parası çok fazla ve gereksiz. Eğer 1080P ve 60 FPS sözlerini gerçekleştirirlerse yaşar OnLive, hatta çok popüler bile olabilir. Ancak betadan aldığım izlenimlerle konuşuyorum ki bu haliyle pek uzun ömürlü olamayacak gibi.

Bir cevap yazın