OmniVision Dünyanın En küçük 1080p Kamerasını Yapıyor

OmniVision OV 2710

OV2710

Poz vermeye hazır mısınız? OmniVision bu hafta dizüstü, netbook, web kamera gibi küçük ürünlere takılabilecek dünyanın en küçük 1/6″ gerçek 1080p/30 CMOS algılayıcısı OV2720’yi tanıttı. OmniVision’ın 1.4 mikron OmniBSI arka yüz aydınlanma teknolojisiyle üretilmiş yeni 1080p algılayıcının günümüzün ince netbooklarına bile sığabilecek kadar ince (3.5 mm) olması sayesinde artık HD video konfreanslar yapmak mümkün olacak.

OmniVİsion ürün pazarlama müdürü Nick Nam “HD videoya talep hiç şimdiki kadar yüksek olmamıştı. Görüntü biçimleri 16:9’a doğru kayıyor, TV yayınları HD’ye geçiyor ve YouTube, Facebook gibi sosyal ağlar da artık HD görselleri destekliyorlar. Yeni OV2720 ile OmniVision pazara yaratıcı, yüksek başarımlı HD çözümler sunmakta başı çekmeyi sürdürüyor, amacımız günümüzün YouTube kuşağının HD’ye olan talebini karşılayabilmek. Pazarda yarattığımız geniş HD ürün gamı sayesinde kullanıcılar istedikleri fiyat, başarım ve büyüklükte ürünler bulabilecekler.” diyor.

Diğer bir deyişle YouTube üzerinde artık daha çok 1080p “vlog” görebileceğiz. Bu netlik düzeyinde artık kameranın önüne geçmeden önce makyaj masanızda daha çok zaman geçirmeniz de gerekecek.

OV2720 için şu anda birkaç ağır top müşteriyle görüşmeler sürüyor ve Haziran 2010 da seri üretime geçilmesi planlanıyor.

Bir cevap yazın