Olympus PEN E-P2 Fotoğraf Makinesi Çıktı

Fotoğrafçı Olympus şirketi dün PEN E-P2 Micro Four Thirds adlı dijital fotoğraf makinesini duyurdu. PEN E-P2 hem fotoğraf hem de video çekimi sırasında kullanılabilen “sürekli otomatik odaklama” sistemini barındırıyor. Bu ürün daha birçok ek özellik ve donatılarla beraber geliyor tabii ki.

Olympus PEN E-P2 Ön Taraf

Bu donatıların başında VF-2 Electronic View Finder geliyor. 1.15x büyütme ve %100 görüş alanı sunan bu vizör 90 derece dönebiliyor ve gözlüklü kişiler için özel bir ayarı bulunuyor. EMA-1 mikrofon girişi de var (tümleşik mikrofonu yok). Ne yazık ki bu mikrofon girişi, vizör ile beraber değil.

Olympus PEN E-P2 Arka Taraf

PEN E-P2’nin çekim çözünürlüğü 12.3 megapiksel ve bu tip makinelerde görmeye alıştığımız üzere resim düzeltme özelliği var. Objektif açıklığını ve deklanşörü doğrudan siz ayarlayabiliyorsunuz. HD video çekimi de yapabilmekte. iEnhance özelliği sayesinde renkler ve karşıtlık (contrast) otomatikman ayarlanabiliyor.

PEN E-P2’yi satın alırken iki adet mercek seçeneğiniz bulunmakta: ED 14-42mm f3.5/5.6 Zuiko Digital Zoom Lens veya 17mm f2.8 Zuiko Digital Zoom Lens. Fiyatı biraz yüksek, 1100 Dolar.

Olympus PEN E-P2 mikrofon giriş parçası

 

Bir cevap yazın