Okuyucunun Seçimi Ödülleri 2004 Sonuçları

Okuyucunun Seçimi

Dördüncüsünü yapmış olduğumuz THG’nin yıllık Okuyucunun Seçimi Ödülleri’ne verilen oylar sayıldı ve sonuçlar şu anda elimize ulaştı. Bu oylamaya 22,000’den fazla okuyucumuz katıldı ve 20 kategoriden oluşan bilgisayar ve çevre bileşenlerini oyladı.

Dikkatli okuyucularımız fark edecektir, bu yıl ki oylamaya, özellikle de bilgisayar meraklılarının ilgisini çeken ve her an değişen dinamik donanım ortamını daha iyi yansıtabilmek için dört yeni kategori daha eklendi. Yeni kategoriler şunlar: ‘Bilgisayar Kasalarındaki En İyi Yenilik’, ‘Fan Denetleyicilerindeki En İyi Yenilik’, ‘En İyi Güç Kaynağı Üreticisi’ ve ‘En İyi Soğutucu Üreticisi’. Bu yeni kategoriler galibiyet turu törenimize üç yeni üretici firma kazandırdılar.

Söylememize gerek yok, oylama sürecinde her hangi bir soru işaretine yer vermemek için, verilen her oyun yasal olup olmadığı çok sıkı denetimler ve eposta doğrulamalarıyla kontrol edildi.

Sonuçlar pek çok süpriz içeriyor. Çok uzun bir geçmişi olmayan Okuyucunun Seçimi Ödüllerinde, ilk defa ATI hiç bir kategoride birinci sıraya yerleşemedi. ATI’nin geçen sene kazandığı kategorileri sayarsak; Görüntü Alanındaki En İyi Yenilik, En İyi Görüntü Kartı Üreticisi ve Taşınabilir Teknolojilerde En İyi Yenilik. Bu yıl bu ödüller NVIDIA, Asus ve AMD tarafından paylaşılıyor.

AMD’nin masaüstü işlemcileri kategorisinde kazandığı birincilik biraz süpriz oldu, fakat bu başarı daha önceki senelerde kazanılan başarılardan çok daha önemli: Athlon 64’ün Pentium 4’e karşı kazandığı başarı 7:1 gibi inanılmaz bir oran. Ayrıca okuyucularımız AMD’nin Taşınabilir Teknolojiler Alanında da En İyi Yenilik ödülüne layık olduğunu düşünüyorlar: Üreticinin Taşınabilir Athlon 64’ü, ikinci sırayı alan Intel’in Pentium M (Dothan çekirdeği) işlemcisine açık bir fark atarak bu kategoride de birinciliği kazanıyor.

Neyse konuşmayı keselim. Sonuçları heyecanla beklediğinizi biliyoruz. İşte sonuçlar.

Bir cevap yazın