OGame Yasaklandı (Güncellendi)

Tarayıcı (browser) tabanlı oyunların ülkemizde ne kadar popüler olduğunu hepiniz biliyorsunuz. OGame, muhtemelen bunlardan en popüler olanıdır. Söyledindiğine göre; OGame’in ülkemizde 600 bin kullanıcısı var. Bu inanılmaz bir rakam.

Ama OGame severler şu an büyük bir şok içerisindeler çünkü OGame mahkeme kararıyla engellemiş gözüküyor. Bugün OGame oynamak isteyenler oyunun internet sitesine girdikleri zaman şu yazıyla karşılamışlar: “T.C. Kartal Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesinin 16.02.2010 tarih ve 2010/44 D.İş sayılı kararı gereği erişime engellenmiştir.”

Oyunun neden yasaklandığı ve tekrar açılıp açılmayacağını bilmiyoruz. Fakat DNS ile siteye girdiğimizde “It Works” çalışıyor yazısıyla karşılaştık. DNS ile oyun devam edecek mi? Yoksa tümden oyunun lisansı iptal mi edildi bir fikrimiz yok.

Bağımlılık yapan oyunların karşısında olduğumuzu daha öncede belirtmiştik. Yasakları sevmesek de bu kararı eleştirmekte zorlanıyoruz.

OGame yasaklandı diye üzülenlere, reçetesiz satılan Mass Effect 2 tavsiye ediyoruz. Her derde devadır, aç tok farketmez, her gün, her saat oynayabilirsiniz, garantilidir, tüm dertlerinizi unutturur.

Güncellendi: OGame forumlarından öğrendiğimize göre yeni bir site altında bir kaç saat içinde tekrar yayına geçeceklermiş. “Kapıdan kovsan bacadan girmek” diye buna derim.

2 Yorum

  1. Ziyaretçi

    Öyle yasak sebebi mi olur? o zaman neden onu internet, dünyaya acilan ag degil mi bu, birileri sadece insanlarla dalga geciyor, hayatinda bilgisayar görmemis hakimlerde davalari onayliyor bence olay budur

Bir cevap yazın