OfficeStation L200: Bir Bilgisayarı 30 Kişi Kullansın

OfficeStation L200: Bir Bilgisayarı 30 Kişi Kullansın

THG yazıları genelde son kullanıcıların alacakları ürünlere daha rahat karar vermelerini sağlar. Ancak biz bilişim profesyonelleri tarafından da yakından takip edildiğimizin farkındayız. Bu yazı daha çok onları ilgilendiriyor. Eğer bir internet kafesi sahibiyseniz veya büyük bir firmada bilişim yöneticisiyseniz yazımızın konusu sizi yakından ilgilendirecektir.

Tek bir kullanıcıysanız kendi bilgisayarınızın sorunlarıyla rahatça baş edebilirsiniz. Fakat birden fazla bilgisayarın kurulumu, güncellemesi, güvenliği söz konusu olduğunda mesaisini sadece bu işe ayırmış bir kişi gerekir hatta bazen yeterli olmaz.

Bir internet kafe sahibi olduğunuzu düşünün. Oyun oynanan bilgisayarları bir kenara ayırırsak internet gezmek için son derece basit bilgisayarlar yeterlidir. Bu bilgisayarlardan onlarcası için yapılacak olan ilk yatırım, lisans ücreti, bakım, elektrik tüketim parası gibi bütçeye ağır gelen harcamalardan kurtulmanın bir yolu var desek hemen nedir diye sormaz mısınız? Örnekleri hastaneler, özel şirketler, okullar şeklinde çoğaltmak mümkün.

Dojop Teknoloji’nin incelememiz için gönderdiği OfficeStation L200 tam bu konuda çözüm sunuyor. Bir adet güçlü bilgisayarla 10 kullanıcıya veya bir sunucuyla 30 kullanıcıya kadar temel gereksinimlerin yerine getirilebileceği sistemler sağlayabiliyorsunuz. Mantık son derece basit: Pek çoğunuzun bildiği ve muhtemelen kullandığı Windows’un Terminal hizmetinin bir benzerini küçük bir kutucuğa sığdırmak.

1 Yorum

Bir cevap yazın