Office Programlarının Kahramanı Clippy Geri Dönüyor

İlk olarak Office 97 tanıştığımız ve Office programlarının maskotu haline gelen Clippy tekrar aramızda.

Office Clippy

Resimdeki logodan Clippy’i hemen hatırladınız değil mi? İlk olarak Office 97 ile tanıştığımız Clippy’nin amacı yeni Office kullanıcıları için ipuçları ve açıklamalar sunmaktı, ama Microsoft, – yoğun konsatrasyon gerektiren ofis çalışmalarını sık sık böldüğünden olsa gerek- son Office sürümlerinde Clippy’i gözden çıkarmıştı. Ama herkes ikinci bir şansı hakediyor, öyle değil mi?

Microsoft, bir dönem Office programlarının maskotu olan Clippy’e Ribbon Hero 2 adlı oyunu ile ikinci bir şans tanıyor. Bu oyunun amacı yeni Office kullanıcılarına Word, Excel, PowerPoint veya OneNot programlarını eğlenceli bir şekilde öğretebilmek. Oyun sırasında sıkıştığınız zaman yapmanız gereken tek şey, Clippy’i göreve çağırmak. Ribbon Hero 2 şimdilik sadece İngilizce dil desteği sunuyor.

http://www.youtube.com/watch?v=lfP0qTsy7Xw&feature=player_embedded

1 Yorum

  1. LORDTEK

    Olmadı şimdi ya! Ben de 2010 kurup clippy’yi göremeyince bulamadığımı zannetmiştim. Yani artık office programlarında olmayacak mı? 2008 civarlarında yayınladığı videoda (komik öğeler içeren bir videoydu) clippy’nin de geleceği belirtiliyordu. N’oldu? Clippy’yi istiyoruz!

Bir cevap yazın