Office 365 Kapılarını Açtı

Microsoft’un Google’ın çevrimiçi uygulamalarına karşı geliştirdiği ilk ciddi hizmet olan Office 365 bugün tüm dünyada hizmete giriyor. Office 365 temelde Microsoft Office, SharePoint Online, Exchange Online ve Lync online hizmetlerinin tek bir yerde toplanarak bir bulut hizmet haline getirilmiş hali. Bu hizmeti kullanabilmek için aylık üyelik satın almanız gerekiyor.

Office 365 LogoMicrosoft’un verdiği bilgiye göre beta aşaması devreye alındığından beri dünya çapında 200,000 kurum denemelere katılmış. Bunların %70’i küçük ve orta ölçekli şirketlermiş. Yine Microsoft’un söylediğine göre bu firmalar bilişim masraflarını %50’ye varan oranlarda düşürmeyi başarmışlar ve üretkenliklerini artırmışlar.

Office 365 ile kurumsal kullanıcılar %99.99 açık kalma zamanına sahip bir e-posta hizmetini kullanabiliyorlar. Bazı firmalar kendi e-posta sunucularında sorunlar yaşayarak işgücü kaybına uğruyorlar. Office 365’in içinde yer alan Lync isimli anlık mesajlaşma yazılımı sayesinde sesli ve görüntülü konuşma yapılabiliyor. Ayrıca bu uygulama bildiğimiz Windows Live Messenger ile de haberleşebiliyor. Bunlara ek olarak Office 365’te yer alan web uygulamaları normal ofis yazılımlarıyla neredeyse aynı kullanım imkânlarını sunuyor.

Microsoft, Office 365’i artık resmen beta aşamasından çıkardı ve firmalara gerçek bir hizmet olarak sunmaya başladı. Aylık üyelikler kullanıcı başına 6$ seviyesinden başlıyor. Daha pahalı olan hizmetlerin içinde Office uygulamalarının masaüstü sürümlerine üyelik de yer alıyor. Firmalar üyeliklerini güncel tuttukları sürece yeniden gidip lisans almak zorunda kalmıyorlar. Daha ucuz olan üyeliklerdeyse e-posta hizmeti, Lync ve SharePoint kullanım hakkı gibi seçenekler yer alıyor.

Buradan Office 365’in kullanım fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Bir denemek istiyorum derseniz 30 gün ücretsiz deneme sürümünü kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın