Office 2010 RC Sürümüne Ulaştı

Daha önce Office 2010 beta haberini duyurmuştuk. Bugün ise Office 2010 RC (yayınlanmadan önceki son sürüm) sürümüne eriştiğini öğrendik. CNET’e konuşan bir Microsoft yetkilisi, halka açık olan Office beta 2010 programının aksine RC sürümünün sadece “teknoloji adapte programı” (TAP) dahilinde olanlara açık olduğunu bildirmiş. Fakat RC sürümlerinin çok kısa bir süre içinde torrente düştüğünü biliyoruz. Office 2010 ile bu gelenek bozulmayacaktır.

Office 2010’nun haziran 2010’da çıkması öngörülüyor. RC sürümü şimdiden hazırsa çıkış tarihinde bir sorun olacağını sanmıyorum. Dilerseniz Office 2010 ile gelen yeni özelliklere ufak bir bakış atalım, hafızalarımızı tazeleyelim.

  • Office 2010 Webs Apps: Bu özellikle ile birlikte Word, Excel, Powerpoint ve Onenote uygulamalarını tarayıcı ortamında saklayabilecek, düzenleyebilecek ve paylaşabileceksiniz. 
  • 32 bit ve 64 bit olmak üzere iki ayrı Office 2010 sürümü. 64 bit ile mutlaka bir performans kazanımı olacaktır.
  • Cep telefonu, cep bilgisayarı gibi aletlerle senkronizasyon
  • Cep telefonu ve akıllı cep telefonları için Microsoft 2010 Mobile
  • Kayıt, çıktı alma ve benzeri fonksiyonların daha ulaşılabilir olması için gözden geçirilmiş arayüz.

Sadece bu kadar değil tabi ki, Office 2010 ile daha pek çok yenilik ile bizleri bekliyor. Office 2010 çıktığı zaman detaylı bir incelemesini sitemizde bulabileceksiniz. Siz şimdilik beta ile idare edin ve kendi gözlemlerinizi bizimle paylaşın.

Bir cevap yazın