Obsidian Entertainment’ta Neler Oluyor?

Firma, bazı çalışanlarının işine son verdi. İşten çıkarılanlar arasında firmaya ilk günlerinden beri hizmet eden tecrübeli isimler de var.

Fallout ve Planescape: Torment gibi RPG tarihinin en iyi yapımlarına imza atmış Black Isle’ın 2003’te iflas bayrağını çekmesinin ardından Chris Avallone ve Feargus Urquhart gibi isimler tarafından kurulan Obsidian Entertainment, bugünlerde bir işten çıkarma operasyonuyla çalkalanıyor. Gamasutra sitesinin haberine göre işten çıkarılanlar arasında Akil Hooper ve Ashley Betters gibi tecrübeli isimler var.

Akil Hooper, Twitter adresinden konuyla ilgili olarak şunları söylemiş.

11 yıl, tasarımcısı, lideri ve yapımcısı olduğum yaklaşık bir düzine oyun, 1 iptal edilmiş proje, yakalanmadığım 7 işten çıkarma dalgası. Sekizincisi beni aldı. Kötü bir performans sayılmaz.

Obsidian’dan şimdilik resmi bir açıklama gelmiş değil.

Ben hala James Oliver Rigney’in (yazar adıyla Robert Jordan) on küsür romanlık meşhur Wheel of Time serisinin yeni uyarlamasından bir haber bekliyorum. Dungeon Siege 3’ten sonraki ilk Obsidian projesi bu olsa gerek.

3 Yorum

  1. lazboy

    oyunlarin sistemlerini yükseltsinler bakalim ne kadar kazanicaklar devam etsinler:D dünya savaslara giriyor altin yükselmis petrolun durumu belli deyil kim vericek o donanim ürünlerine para gorucez:D

  2. gouranga

    Ben şahsen dungeoan siege 3 e dokunacak obsidian elinin neler yapacağını merak ediyorum.Tabancalı tüfekli kız gördüm video nun birinde (:.

    İnşallah bu oyunu kötü etkilemez.

Bir cevap yazın