NZXT’den Uygun Fiyatlı Dev Kasa: Tempest EVO

Diyelim ki sağlam bir sistem toplamak istiyorsunuz ve ekran kartınızın da oyuncuların yeni gözdesi ATI Radeon HD 5970 olmasını arzuluyorsunuz. Yalnız eski kasanızı kullanmayı düşünüyorsanız bir kez daha düşünün. Zira HD 5970 en güçlü olduğu kadar aynı zamanda dünyanın en büyük ekran kartı. Büyük bir kasaya ihtiyacınız olduğu açık. NZXT’nin dün duyurduğu Tempest EVO 100 Dolarlık fiyatıyla aday listenize girebilir.

NZXT Tempest EVO - 1

Tempest EVO ATX standardından biraz daha büyük anakartlara ev sahipliği yapabildiği gibi anakart bölmesinde kabloların geçebileceği delikler bulunuyor. Ayrıca NZXT kasa içinde havanın daha hızlı bir biçimde dolaşabilmesi amacıyla dört adet büyük 120 mm fan yerleştirmiş (ikisi önde, biri arkada ve diğeri ise yan panelde). Dahası kasanın tepe panelinde iki adet daha büyük 140 mm fan bulunuyor. Toplamda 6 adet fan serin bir sistem için son derece uygun bir ortam oluşturuyor.

NZXT Tempest EVO - 2

Kasada bunun dışında sekiz adet sabit disk yeri, sulu soğutma sistemlerinde kullanılan borular için delikler ve hatta tepe bölmesinde çift fanlı radyatörler için özel olarak tasarlanmış bir alan dahi göreceksiniz. NZXT’nin güç kaynağı kafesi kasanın dibinde fakat anakarttan uzak bir yerde değil. Kasanın güç/reset düğmeleriyle e-SATA bağlantısı kolay erişim açısından kasanın çatısına dizilmiş.

NZXT Tempest EVO - 3

3 Yorum

 1. Bahattin ARICI

  Eğer bu kasa 100$ olursa bomba birşey olur.

  • Power altta
  • Anakartın sağ tarafı kablo toplamak için plastik delikle düzenlenmiş.
  • Disk yuvaları için 2 bölüm var. Yatay olarak düzenlenebiliyor.
  • Kasa üstünde cpu ve sıcak hava için 2 fan bulunuyor.
  • Allah bilir kasa altında power ve anakart için ızgara vardır.

  Bu kasa bu fiyata alınır. Artı bir de modifiye edilir. Bakalım memleketimizde hangi fiyattan satılacak.

 2. K2C

  Bende bir oncekı versiyonu var tempest 1 ay oldu alalı bu kasayı alırdım cıkcağını bılsek 😀 bu kasanın 100 $ olcağını sanmıyorm pek tr de olursa oturur ağlarım :S

Bir cevap yazın