NZXT Hades’in İki tane 200 mm Fanı Var

NZXT Hades

- Büyütmek İçin Üzerine Tıklayınız

Bu Hades’in Yunan mitolojisindeki cehennem tanrısıyla bir ilgisi yok. Hatta aksine sisteminizi oldukça “serin bir mekânda” ağırlıyor: Biri önde, diğeri yan panelde iki tane devasa 200 mm fan, arkada 120 mm fan ve tepesinde 140 mm fan bulunuyor.

NZXT’nin yeni kasasında bir tane kanal başı 8 Watt çift fan denetleyicisi yer alırken, ön paneldeki üç sıcaklık göstergesi sayesinde kullanıcılar soğutma biçimini istedikleri gibi ayarlayabilirler. 200 mm fanlar dakikada tam 1500 devir dönebildiklerine göre kasanın içinin sürekli serin kalacağından emin olabilirsiniz.

NZXT HadesHades’in dokuz adet optik sürücü yuvası ve dört adet de sabit disk rafı var. Bu arada NZXT SSD kullanan kullanıcıları ihmal etmemiş. İki adet SSD takabilmenizi sağlayacak bir bölmesi de bulunuyor. Ayrıca NZXT Hades Radeon HD 5970 gibi çok uzun ekran kartlarını içine alabilecek kadar geniş.

NZXT’nin yeni çıkardığı kasalar sistem kurulumunu kolaylaştıracak bazı tasarım özelliklerini de bünyesinde barındırıyor. Mesela sulu soğutma sistemleri için delikler ve kasanın tepesine doğru da çift radyatör için monte delikleri bulunmakta. Üstelik işlemci soketinin arka tarafına ulaşabilmeniz için anakart panelinin bir kısmı içeri çöktürülmüş. NZXT Hades yurtdışında 90 Dolardan başlayan fiyatlarla satılmaya başlandı.

NZXT Hades

NZXT Hades

1 Yorum

 1. Bahattin ARICI

  İşlevsellik bakımından hoş bir kasa olmuş. Orta-üst düzey izayn kalitesinde üretim yapanlar artık bu iç tasarımı benimsedi gibi.

  • PSu altta,
  • atx, sata kablolarının anakartta bağladıktan sonra kasanın arkasından dolanması
  • Su soğutma hortumları için dış radyatör bağlantısı
  • CPU Soğutucusu söküp takmak için anakart arkasında boşluk
  • Optik cihazlar ve diskler için kolay sökülebilir dizayn
  • Kasa üstü fan(lar)

   

  Fiyat dışında bomba olmuş kasa.

Bir cevap yazın