Nvidia ve ATI Grafik Sürücülerini Yeniledi (İndirin)

Nvidia GeForce LogoGeçen hafta sonuna doğru her iki ezeli rakipten yeni grafik sürücüleri geldi: Nvidia GeForce 185.68 beta ve ATI Catalyst 9.4

Çarşamba günü Nvidia sessizce yeni bir GeForce sürücüsü çıkardı. Sürücü GeForce 9’dan itibaren tüm masaüstü grafik işlemcilerini destekliyor. Henüz beta aşamasındaki sürücü “sadece” The Cronicles of Riddick: Assault on Dark Athena adlı oyunun başarımını iyileştiriyor. Bununla beraber 185 ile başlayan sürücüler bilgisayarların GeForce GTX 275’i tanımasını sağlıyorlar ve CUDA 2.2 sürümünü yüklüyorlar. Ayrıca Crysis: Warhead (%22), Far Cry 2 (%14) ve Mirror’s Edge (%45) gibi popüler oyunların başarımını hatırı sayılır oranda arttırıyorlar. Yani daha sisteminizde eski sürücüler yüklüyse 185 sürücüleriyle beraber bir şeylerin değiştiğini hissedebilirsiniz. Zaten varsa bu yeni beta sürücüsünü yüklemeye değer mi orası size kalmış. Öte yandan sürücüler sadece başarım iyileştirmesi yapmaz, oyunlarda oluşan bazı grafiksel hataları da düzeltebilirler. O yüzden beta bile olsa en yeni sürücülere sahip olmak çoğu zaman iyidir. İndirmek için aşağıdaki bağlantılardan uygun olanını seçin:

Nvidia GeForce Driver 185.68 Beta: Windows XP (32bit) (64bit)

Nvidia GeForce Driver 185.68 Beta: Windows Vista (32bit) (64bit)

 

ATI Catalyst LogoŞimdi sıra AMD’de. Şirket 9.3 sürümünden sadece 22 gün sonra Catalyst 9.4 sürücülerini yayınladı. Bu sürümde AMD, ATI OverDrive hızaşırtma uygulamasını da pakete dahil etmiş. Bu uygulama Radeon ekran kartınızın çıkabileceği en yüksek çekirdek ve bellek hızlarını otomatikman belirliyor fakat bu özellik şimdilik sadece Radeon HD 4000 serisi kartlarda çalışıyor. ATI OverDrive ayrıca GPU sıcaklığını görüntüleyerek güvenli bölgede olup olmadığınızı bildiriyor.

Catalyst 9.4 bunlar dışında, CrossFire yapılandırmaları için World of Warcraft oyununda Shadow ayarı medium/high seçili olduğu zaman ortaya çıkan hatayı ve bunun gibi birçok grafiksel sorunu çözüyor. HDMI arayüzlü ekranlar kullananların gördüğü bazı grafiksel bozukluklar da giderilmiş.

Catalyst 9.4 sürücüsünü buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın