Nvidia Parallel Nsight 1.0 Yayınlandı

Nvidia, CUDA hesaplamalarını yaygınlaştırmak için önemli bir adım daha attı.

Bildiğiniz gibi günümüzün ekran kartları oldukça kompleks bir yapıya sahip ve spesifik uygulamalarda CPU’a oranla oldukça hızlı işlem yapabiliyorlar. Nvidia, bu tür uygulamaları desteklemesi için programlanabilir CUDA işlemcileri sunuyor geliştiricilere; fakat grafik kartlarının tüm gücüne rağmen CUDA destekli programların biraz yavaş yayıldığını görüyoruz.

Sanırım bu biraz da geliştiricilere yeterli destek verilmemesinden kaynaklanıyor ama Nvidia’nın son hamlesi CUDA destekli program sayısında bir patlama yaşatabilir.

Nvidia, Parallel Nsight 1.0 programını yayınladı. Bu program C/C++ dilini kullanan Microsoft Visual Studio ile CUDA hesaplamaları yapılabilmesini sağlıyor.

Nvidia Parallel Nsight 1.0 Visual Studio

Nvidia’nın GPU hesaplama sorumlusu Sanford Russell bu konuyla ilgili şu söyle konuşuyor:

Altı milyondan fazla geliştiricisi ile Visual Studios ,Windows tabanlı yazılım geliştirmede dünyanın en çok kullanılan programı. Şimdi Parallel Nsight ile GPU hesaplama yazılım geliştiricilerine hiç olmadığı kadar yakın.

Parallel Nsight 1.0 iki sürüm halinde satışa sunuluyor. Standart versiyon ücretsiz sunulurken, Advaced sürümü 350 Dolar’a satılıyor.

Parallel Nsight’ı ücretsiz edinmek için buradaki formu doldurabilirsiniz.

Bir cevap yazın