NVIDIA LAN Şapkasını Giydi

Büyük kuruluşlar LAN partilerini, varoluşundan beridir destekliyorlar. Destekçi (sponsor) bulurken, toplantı düzenleyici genellikle bir kuruluşla bağlantı kurar ve parasız bir ürün bağışlamanın sağlayacağı yararlar konusunda kuruluşu inandırmaya çalışır. Bu hem LAN partisi düzenleyicisine ödül dağıtma olanağı verir, hem de kuruluş kendi ürünlerine tüketicinin ilgisini çekmiş olur.

Örneğin, güneş sistemi içerisindeki bir LAN partisine katılmış herhangi birisi, Bawls içeceğini duymamış olabilir mi? Olamaz. Bawls, adını oyunbazlara duyurma konusunda oldukça iyi iş çıkarmıştır. Bawls’la ilgili sorun şu ki, LAN Partisi dışında gidip içebileceğim tek bir yer bile bilmiyorum. Bunu yanında alışılagelmiş LAN destekçimiz NVIDIA için böyle bir sorun yok. Oyun dünyasının bu Calut’unun (Goliath) (ç.n.Davud’un öldürdüğü Filistinli dev savaşçı) farkında olan sadece oyunbazlar değil, aslında herkes bu markanın nerede bulunabileceğini (yerel mağazalar da bile) ve neler sunduğunu biliyor.

NVIDIA, yeni kartının çıkışının büyük bir etki yapmasını istedi.

NVIDIA, yeni kartının çıkışının büyük bir etki yapmasını istedi.

Şimdilerde, oyunbazların bilgi sahibi olmasıyla yetinmeyen NVIDIA, herkesin yeni 6800 Ultra kartının farkında olmasını istedi. Sonra yeni bir düşünceyle ortaya çıktılar. “Hey, neden başa birini desteklemek yerine, yeni kartın çıkışıyla çakışan bir LAN partisine, kendimiz ev sahipliği yapmıyoruz?” Parlak bir fikir olduğunu söylemek bile gereksiz… ve Bawls da gelmeye karar veriyor ve 30 kasa sıvı kafein eğlence-arttırıcıyla yerini alıyor.

Bir cevap yazın