Nvidia: Intel İle Neden Davalık Olduklarını Anlatıyor

Geçtiğimiz günlerce Nvidia CEO’su Jen Hsung Huang’ın CNN’de yayınlanan Fortune adlı programa verdiği söyleşiyi haber yapmıştık. Bu söyleşide Huang, Intel’i önlerini kesmekle ve GPU pazarını yok etmeye çalışmakla suçlamıştı. Bu haber oldukça ilginizi çekti, sanırım şimdi vereceğim haber de ilginizi çekecektir.

Nvidia, kılıçları kuşandı ve gerçekten Intel ile savaşa hazırlanıyor. Böyle bir savaşın etkili bir propaganda olmadan başarıya ulaşması pek kolay değildir. Nvidia’da bunun farkında ve resmi internet sitesinde Intel ile neden davalık konuma geldiklerini kısa ve öz bir şekilde anlatan bir bölüm hazırlamış. Nvidia’nın gözünden neden Intel’le davalık olduklarını okumak istiyorsanız buyrun link. Benzer bir hamle yakında Intel’den de gelebilir.

Sanırım, ilginç bir dava süreci bizleri bekliyor olacak ama bu davaların en az bir yıldan önce sonuçlanmadığını ve çoğu zamanda dava bitmeden firmaların antlaşmaya vardıklarını hatırlatalım. Bu süreci izlemeye devam edeceğiz. Eğer talep ederseniz, yazıyı Türkçe’ye çevirebiliriz.

5 Yorum

  1. serdar

    Sayın Meylani, linkte yazan gerekçeyi Türkçe’ye çevirirseniz gerçekten çok memnun oluruz. bizler son kullanıcı olarak, yalnızca tüketici olmak değil, aynı zamanda bilinçli bir tüketici olmak istiyoruz. bu bağlamda bize yardımcı olmanızı rica ederim. teşekkürler.

Bir cevap yazın