Nvidia GF100’ün Resmi Test Sonuçlarını Gösterdi

Daha önce doğru mu yoksa uydurma mı tartışmalarına yol açan GTX 380 ve 360 test sonuçlarını haber etmiştik. Neyse ki artık elimizde resmi başarım karşılaştırmaları var. Ancak Nvidia’nın yeni nesil GF100 (Fermi) kod adlı ekran kartı ATI’nin ünlü Radeon HD 5870 kartına bazı deneylerde öyle bir fark atmış ki aldatmaca olduğu iddia edilen eski başarım grafikleri bile geçerlilik kazanabilir. Bununla beraber firmalar kendi kartlarını ön plana çıkarırlar ve en üstün oldukları yönü gözler önüne sererler. Fermi resmen duyurulduğunda yapılacak olan deneylerin sonuçlarını çok daha fazla dikkate almalısınız. O yüzden aşağıdaki grafiklere temkinli yaklaşıyoruz.

Nvidia'nın Yayınladığı GF100 Başarım Sonuçları

- HD 5870 ile Tessellation teknolojisi karşılaştırması

Nvidia'nın Yayınladığı GF100 Başarım Sonuçları

- Unigine DX11 Başarım Karşılaştırması

Nvidia'nın Yayınladığı GF100 Başarım Sonuçları

- Paralel İşlemci Başarımı

Nvidia'nın Yayınladığı GF100 Başarım Sonuçları

- GT200'e göre ROP ve Texture Başarımı

 

13 Yorum

 1. Erman TANRIKULU

  Bence kartın bir örneğini yapıp sonra bu şekilde sonuçları karşılaştırılıp yayınlanırsa daha iyi olur. Hem karşılık veremiyorlar hem de sanki kartı çıkarmışlar gibi tablolar çıkartıp etrafta bak bizim kartımız bu olacak deyip rakip firmanın satışlarını bu şekilde düşürmeye çalışmak ve çıkmamış bir kartla etrafta yorumlar yapılması ürünleri piyasada olan ve halen yok satan firmalara haksızlık olur. Çıkartsın kartı piyasaya sürsün kart isterse diğer firmanın kartından 20 kat güçlü olsun o zaman diğer firmayı yerden yere vursunlar. İşte o zaman ucuz ve güçlü olanın yanındayım.

 2. S_7

  bu haber en çok thgtr nin hoşuna gitmemiştir herhalde öyle değil mi   sözleşmeye aykırı bir durum olmadığı halde kafasına göre hesap engelleyen ati taraftarı site yöneticileri? Dün itibariyle hakkınızda şikayet maili thg Türkiye temsilcisi Christopher Caussin’ a ulaştırılmıştır, bilginize.

  • Hamdi Kellecioğlu

   Merhaba,

   Konuyu tam olarak anlayamadım. Haber niye hoşumuza gitmesin? Hoşumuza gitmeyecek bir haber niye uğraşıp sitede yayınlayalım? Bir kullanıcı geliyor bizi ATIci ilan ediyor öteki geliyor Nvidiacı diyor. Şöyle yorumları biraz karıştırsanız siz de göreceksiniz aynı anda hem Intelci oluyoruz hem AMDci. 🙂

   Kafasına göre hesap engelleyen yönetim konusunu da anlayamadık? Kim engellemiş neyi engellemiş? Biraz daha açık yazarsanız yardımcı olmaya çalışalım.

 3. Tahir Meylani

  Christopher Caussin kadar gitmesine gerek yok. Mail atsa yönetime şifreme ya da hesabıma erişemiyorum diye eminim yardımcı olurlardı. Ekran kartı testlerini de THG merkez yapıyor. Yani kimi kime şikayet ediyor ki anlamadım gerçekten.

 4. bluetime

  eleman kendi çapında takılmış komik duruma düşmüş.

  konuya gelirsek testler göz doldursa da  nvidianın lehine durmuyor şimdilik.

  öncesinde nvidianın kendi tetslerinde önde çıktıığ tabloları piyasaya sürdüğüne çok şahit olmuşluğumuz var.

  hele bir gelsin, hele bir fiyat görelim ondan sonra hava yapar nvidia paşa..

   bu arada orta seviye kartların çıkışı sanırım yaza uzayacak ki bu benim işime gelmez kartım s.o.s veriyor ama sırf nvdianın keyfini bekliyoruz çıkarsın da bir an önce görelim.

 5. bluetime

  a bu arada şu resimlerin boyutunu büyütme için yeni sayfadaki absürt(böyle yazılıyordu sanırım) zoom eklentisi yerine aynı syfada açılır pencerde direk resmin orjinal boyutunu gösterseniz iyi olur yoksa sizi cristoper caussin denilen patrona şikayet ederim bende:D

  • Salih Güler

   Resmin tamamını görmenin kolay bir yolu var aslında 🙂 Resmin üzerine tıkladıktan sonra “asıl resim” diye bir link göreceksiniz. Oraya tıklayın.

 6. GuSel GuSel

  nVidia biraz daha vakit kazanmaya çalışıyor, gerisi yalan.

  Buyrun nedenlerim;

  Madem kart çok güçlü niye 5970 karşılaştırması yapmamışlar. Test sonuçları yayınlanan kart için kaç wattlık güç kaynağı kullanmak gerekecek. Hadi olduda es kaza kart çıktı diyelim, TR fiyatı 800USD altında olabilecekmi. Fermi büyük bir yonga, maliyetini karşılayabilmek için AMD ile fiyat savaşlarına gireceğini hiç beklemiyorum nVidianın. Olan biz son kullanıcılara olacak ucuza performanslı DX11 kartları 1 yıldan önce hayal kalacak.

 7. Vernoncougar

  http://www.tomshardware.co.uk/gf100-fermi-directx-11,review-31790.html

  Bunların hepsının bos oldugunu sanmıyorum,ıstatıstıklerın dogru olma ıhtımalı yuksek.Her zaman ılk atagı AMD yapar ve en hızlı kartın sahıbı olur ama ardından NVIDIA cıkarır ve tartısmasız lıderlıgını devam ettırır,her zaman boyle olmadımı?Hemen hemen bır cok fırma oyunlarını nvıdıa ıle gelıstırme yonune gıdıyorlar Dark Voıd de oldugu gıbı(CAPCOM) nvıdıa kartın yoksa yuksek kalıtede PhysX de yok, fermı tamamıyle yenı farklı bır GPU teknolojısı, bu adamların bu kadar beklemesının bosa cıkmayacagı kanısındayım,ama fıyat konusunda  ozellıkle GTX380’ın HD5970 dende pahalı olacagını tahmın edıyorum.

  Laptop konusu ıse tamamen ayrı, burada ıse AMD nın ustunlugu tartısılmaz mobılıty radeon’un elıne nvıdıa su dokemez.

Bir cevap yazın