Nvidia GeForce GTX 590 3 GB İncelemesi

Gürültü Seviyesi

Noise.png

Nasıl yani? GeForce GTX 590, GeForce GTX 580’den sadece 1 dB daha fazla gürültü üretiyor. Bu nasıl olabilir? Tabi hemen akıllara tam yük altında Nvidia’nın güç tüketimini azaltacak önlemler almış olabileceği geliyor. Ancak öyle bir durum yok. Saat hızlarını GPU-Z ile sürekli takip ettim ve GeForce GTX 590’ın 607 MHz hızda çalışırken 87 dereceyi aşmadığını gördüm. Bu alanda Nvidia gerçekten iyi bir iş çıkarmış.

Radeon HD 6990 incelememizden sonra bazı kullanıcıların Radeon HD 6990’ın rahatsız edici derecede gürültülü olduğuna inanmak istemediklerini gördük. İşte size video, kendiniz dinleyin. Her iki videodaki ölçüm de Sennheiser’ın 00 dB hassaslıktaki kablosuz mikrofonuyla kartların arka plakalarından 71 cm uzaklıktan alındı. İki videoyu da izleyin, özellikle sonlara doğru kartların sıcaklığı arttığında gürültü seviyesi daha da artıyor.

 

43 Yorum

 1. saimsamet

  Şunu anlayamıyorum, bir kartın gürültülü çalışması beni niye rahatsız etsin ki ?
  Ben bilgisayarımı açtığım anda müzik çaları açarım oyun oynayacaksam kulaklığımı takarım (durum neyi gerektirise). Şu an kullandığım kart his hd 5850 icooler v turbo bana kalırsa dünyanın en sessiz ekran kartı 😀 daha sesini duymak nasip olmadı.
  O yüzden gürültü seviyesine göre kart önerilmesi benim açımdan yanlış. Ki iki kart arasında belirleyici faktör hep gürültü oluyor. (güç tüketiminden sonra)

  • Tahir Meylani

   Evet, ekran kartları arasında çok az gürültü farkı varsa belki bu satın almada belirleyici bir kriter olmayabilir, ama testlerde de gördüğümüz gibi GTX 590 ile HD 6990 arasında ciddi bir gürültü farkı var.

   Daha önce cidden gürültülü bir ekran kartı kullandığım için bunun nasıl bir işkence olduğunu gayet iyi biliyorum. İnan bana müzik çalsan bile o ses gitmiyor 🙂

 2. Sezai

  nvidia GTX serisine geçtikten sonra ilk kez çift yongalı bir kart çıkardı sanırım.
  Bu üst uç seviye kartlar TR’de satılıyor mu merak ediyorum açıkçası.
  Belki de bir ferrari ya da lamborghini’nin satış miktarını geçemez.
  Sonuçta ortalama bir memur maaşına bir kart almak günümüz Türkiye’sinde fazla lüks kaçıyor.
  İşin ekonomik tarafını bir kenara bırakırsak ben açıkçası nvidia’dan başarımı daha yüksek bir kart bekliyordum.
  6970=GTX 570
  2×6970=2xGTX570
  GTX 580>GTX 570 ise,
  2XGTX580 çok daha büyüktür 2×6970 olmalıydı.
  Yani bir çift GTX 580, bir çift HD 6970’i rahatlıkla geçmeliydi, ancak görüyoruz ki bu iki kart başabaş bir başarım sergiliyorlar. Sanırım uzun bir süre daha AMD zirveye ortak olacak.

  • CodeMachine

   GTX serisinde GTX 295 var çift GPU olarak, Fermi serisi dersen dediğin doğru… Ayrıca daha performanslı olsaydı GTX 5xx lerin fiyatı düşerdi ama şu durumda GTX 5xx serisinin fiyatları yeni nesile kadar değişmez…

 3. levis

  Gürültülü bir ekran kartı pcnin çıkardığı gürültüyü dahada artıracaktır. Böyle bir pcyi tüm gün kullandıkdan sonra ki herkezde tüm gün oyun yada müzik dinlemez. Pc yi kapatınca ohhh dünya varmış dersiniz. O yüzden ben yılda bir kere pcyi mutlaka elden geçiriyorum.

 4. Vernoncougar

  Sonuc ortalaması GTX 590’ın daha hızlı ve sessız oldugu yonunde, ulkemıze coktan gelmıs bıle http://www.teknobiyotik.com da satısa sunulmus durumdaydı ama benden hızlı olanlarda varmıskı stokta kalmamıs su an, zaten ellerınde sınırlı sayıdaydı buyuk bır ıhtımalle, fıyat etıketıde kaldırılmıs, 862$ + kdv dı bu sabah gordugumde..

 5. Ziyaretçi

  Söylüyoruz resmen afaroz ediliyoruz…
  “Yine de GeForce GTX 590 ile Radeon HD 6990 arasında yapılacak bir karşılaştırma da Nvidia’nın galip geldiğini söyleyebiliriz. Çünkü GeForce GTX 590 en ileri seviye performanslardan birisini sunarken son derece sessiz kalmayı başarabiliyor.”

  Adamlar “DAHA GÜÇLÜ” kart yapıyor…Tom’s hardware yinede Nvidia diyor.
  Neyse zaten pek çok forumdada söylendiği üzere “Tom’s hardware ile tarafsız inceleme” kelimeleri yanyana gelemiyor.

 6. Hamdi Kellecioğlu

  Arkadaşlar test sonuçlarına bakmıyor musunuz? Sadece sonuç bölümünü okuyarak mı karar veriyorsunuz anlamıyorum. Bu iki kartın performansı birbirine yakın, bir testte birisi öndeyken başka testte öteki öne geçiyor. GeForce GTX 590 açık bir şekilde Radeon HD 6990’ı yerden yere vuramıyor. Zaten ilk paragrafta da bu belirtilmiş. Ama Nvidia’nın aynı performansı sunarken daha sessiz çalışmasının önemli bir avantaj olduğu belirtiliyor.

  İki kartı karşılaştırdığınızda performansları ve güç tüketimleri aynıysa diğer özelliklere bakılır. İkinci paragrafta da Nvidia’nın bu bakımdan galip geldiği söylenebilir deniyor. Bunun nesini anlayamıyorsunuz. Lütfen şu sayfadaki gürültü seviyelerine iyi dikkat edin. Özellikle videonun sonuna doğru ısınan Radeon HD 6990 uçak motoru gibi ses çıkarıyor. GeForce GTX 590’dansa neredeyse hiç ses gelmiyor.

  • vidoko

   ama yanmıyor :DD hd 6990 performansı kadar o.c yapılsa gtx 590 da eminim uçak motoru giib çıkartacaktır. ve yan ma riski daha fazla olacaktır. ancak hd6990 babalr gibi yanmadan işine devam ediyor:DD

 7. Erdi

  Evet Vernoncougar haklısın.
  Zaten bende direk Amerikadaki siteye veryansın ediyorum.
  kimse kimsenin babasınınoğlu değil ondada haklısın…ama işte paranın gözü kör olsun.Nvidia basmış paraları.

 8. Erdi

  Techpowerup
  SweClockers
  itfiles.ro
  Tbreak.com
  Hardware.fr
  bu 5 sitenin elinde “yanmış” bu kartlar…Bazıları o.c yaparken bazıları ise default Ayarlarda yandığını not düşmüş.
  Girip araştırabilirsiniz.
  Ki bu siteler öyle çaylakça yapmıyorlar işlerini benden iyi biliyorsunuz.
  Sizde bize “ses” ten bahsediyorsunuz.
  Ha birde http://www.youtube.com/watch?v=sRo-1VFMcbc

  • Tahir Meylani

   İncelemeyi okuma zahmetine girmiş olsaydın eğer şu paragraf sana yeterdi.

   “GeForce GTX 590’ın göze hoş görünen ışıklandırmalı logosunun cazibesine kapılmadıysanız dünyadaki en hızlı ekran kartının kime ait olduğu sizin için önemli değil. Bunu yerine CrossFire ve SLI yapılandırmalarının sunduğu avantajlardan yararlanmak daha mantıklı.”

   Ne diyoruz; CrossFire ve SLI yapılandırmaları şu an için daha avantajlı, eğer dünyanın en hızlı ekran kartının kime ait olduğu sizin için önemli değilse.

   Burada yapılan şey, performansları birbirine çok yakın iki ekran kartından birini seçmek. Editör de sessiz olduğu için Nvidia’yı seçmiş, bu kadar basit.

   Evet, yukarıda sözüne ettiğin internet siteleri ellerindeki GTX 590’lar ile sorun yaşamış olabilirler, ama sadece bu siteler test yapmıyor, onlarca internet sitesi var bu kartlarla test yapan. Demek ki diğerleri gibi tomshardware’in de başına böyle bir sorun gelmemiş. Eğer bizimkilerin başına böyle bir sorun gelseydi, ilk yazan yine tomshardware olurdu.

   Biz 700 dolarlık ekran kartına SLI ve CrossFire konfigürasyonları ile daha ucuza sonuç almak varken “en iyi performans” gibi saçma bir ödül vermiyoruz.

   Kapasitif dokunmatik ekranı olmayan cep telefonu için de “ama alışıyorsunuz zamanla” demiyoruz. Mesajım yerine ulaştı sanırım.

  • Hamdi Kellecioğlu

   Söylediğin siteler işlerini nasıl yapıyor bilemiyorum zaten konu bu değil. Konu elinizde herhangi bir kanıt olmadan, yazılanları da anlamadan Nvidia basmış parayı gibi komik yorumlar yapılması.

   THG’nin eline bu kartlar yaklaşık 10 gün önce gelmiş ve 10 gündür test ediliyor. Hem de aynı kasa içinde bu kartlardan iki tane koyulmuş bir sorun olmamış. Bir sorun yaşansaydı herhalde belirtilirdi (ki daha önce böylesi şeyler yaşandı). Bu testlerin ve incelemenin sonucunda yaklaşık aynı gücü tüketen ve yaklaşık aynı performansı veren iki kart karşılaştırıldığında GTX 590 daha sessiz çalıştığı için galip olduğu söylenebilir denmiş. Bundan hemen önceki paragrafta net bir kazanan olmadığı da belirtilmiş. Daha ne desin ki editör.

   Tamam, söylediğin 5 sitenin elinde yanmış olabilir kartlar. Hatta bu genel bir sorun da olabilir. Editörün kendisi böyle bir durumla karşılaşmazsa aynı anda yayınlanan diğer sitelerdeki testlerden nasıl haberi olsun ki yazısını yayın saatinden önce ona göre düzenleyip hazırlasın. Vahiy yoluyla mı bilgi gelecek. Yani söylediğiniz şeyleri bir mantık süzgecinden geçirin. Komik duruma düşüyorsunuz.

 9. Sezai

  Neden sadece AMD veya nvidia destekli uygulamalarda test yapılmış?
  Daha fazla oyunda test beklerdim.
  Tom amcanın tarafsız olmadığına katılmıyorum, 9 yıldır benim için THG referans noktasıydı, hala da öyle… Siz gidin bakın DH veya SDN sitelerine.. Resmen nv ağzıyla konuşuyorlar. Hatta birileri öyle ileri gitmiş ki, HD 6990 testini yayınlamayacağını özellikle belirtmiş.

 10. FPS

  Nvidia çakmış tokatı yine, bu körkütük amd savunanları anlamak zor sanki maaş bağlanmış bunlarada avukatlığını üstlenmişler. Kardeşim, yazılım olayı yeter bir kere! nvidia 10 basar amd’ye bu konuda, ayrıca amd nin kartı 4gb ve 830mhz, nvidia 3gb ve 607mhz lik bir kart ortaya koymasına rağmen, çoğu oyunda ipi ilk göğüslemiş, kıskanacak yada kızacak birşey yok, bükemediğin eli öpeceksin bu kadar.

  • LORDTEK

   İncelemeyi iyi okudun mu? 10 basar gibi bir durum yok ortada. Hatta nVidia destekli bir oyunda AMD galip gelmiş.
   Toplamda kartlar yakın başarım göstermesine karşın nVidia’nın başarımda azıcık ilerde olduğu, işin içine diğer önemli olabilecek girdilerin de katıldığında nVidia’nın galip ilan edilmesi gerektiği söyleniyor. 10 basar durumu yok yani ve bu durum ciddi bir farkın ortaya konamadığı şeklinde belirtiliyor zaten.

  • bluetimes

   komik yorumlara gelin.
   testi ne gözle incelemişsin?
   millete amd fanı demişsin sen beterini yapmışsın.
   saat hızları nvidiada amdde farklılık gösteriri düz mantık yorumu da ne oluyor!
   bilgi miktarını bu yorumda belli etmişsin zaten yaşla igili bir sorun sanırım:)
   5site de o.c. faciası yaşayan nvidia zaten üst çekirdek hızlarına ulaşamıyor ki nvidia bilerek önlem adına düşük tutmuş.
   at gözlüğünü çıkar nvidia avukatlığı yapma, milleti güldürme kendine.

 11. LORDTEK

  Thgtr biliniyor zaten. Bu tür çamurculara cevap verilmesi bile fazla çünkü incelemenin sadece sonuç bölümünü o da ilk paragrafı atlayarak okuduğu belli.
  İnceleme çok faydalı olmuş. Tek tek oyunlardaki durumlarını göstermek yerine, ayarların yükseltilmesi ile kartların yeni karşılaştırmaları verilmiş ki aslında okuyucunun görmek istediği birçok deneme bu sayede yapılmış oluyor.

 12. FPS

  Sen benim yazdığım mesajı iyi okumamışşın, sadece bu kartlara ait yazılımdan bahsetmiyorum genel olarak nvidia’nın yazılımı amd’den kat be kat üstün diyorum, ve neden bellek ve saat hızlarına değinmiyorsun? gtx 590 çok geride hd 6990a oranla, ama gördüğün sonuç ortada!
  ve evet kim ister kasasının içinde elektrik süpürgesi gibi çalışan bir kart? amd ne olursa olsun hızlı olsun mantığıyla çıkarmış bu kartı ortaya, müşteri memnuniyetini gözardı etmiş, ya kardeşim bırakın bu züürt tesellisini, gerçeği kabullenmek bu kadar mı zor?

  • Hamdi Kellecioğlu

   Bellek ve çekirdek hızlarını karşılaştırmak yanlış sonuca götürür. İki ekran kartının mimarisi birbirinden çok farklı o yüzden saat hızları doğrudan karşılaştırılamaz.

  • LORDTEK

   nVidia’nın toplamda daha iyi iş çıkardığı ortada. Yazılım konusu da incelemede geçiyor zaten SLI-CF sürücülerle ilgili nVidia’nın daha kararlı olduğundan bahsediliyor. Senin elektrik süpürgesi dediğin durum incelemede dB değeri olarak grafiği var ve videosu da çekilmiş.
   Bunlara karşın ortada on basarlık bir durum yok. Çünkü güç tüketimi, 5. monitör gibi durumlarda geriye düşme ve başarım konusunda büyük bir fark yok.

 13. ravenholm

  @FPS

  Zamanında intelde ghz ghz diyodu ama amd fx 57 işlemcisi kendinden çok daha hızlı intel cpu’larını ters köşeye yatırıyordu iki ayrı mimari hakkında konuşurken saat hızları ile karşılaştırma yapamazsın!

 14. FPS

  Maşallah herkes bilirkişi gibi konuşuyor, ne kadar çok teknoloji uzmanı varmış. Anlamsız bir amd fanatikliği almış başını gidiyor, nvidia düşmanlığı yaparak gerçekleri gizleyemezsiniz, daha iyi daha kaliteli kart üretiyorlar, istediğiniz kadar (-) puan verin yorumlara yada yorumlarıma, görünen köy kılavuz istemez.

  • bluetimes

   “daha iyi daha kaliteli” bunlar göreceli kavramlar bu nvidiayı baskın yapmaz.
   ayrıca gtx590 özelinde 5 sitede o.c. nakavtı olmuş bir kart varken daha kaliteli diye yorum yapmak komik olur.

  • ?

   arakadaşım körmüsün bak bakalım testlere 3dmark 11 de radeon takmış.. metro 2033 te radeon takmış.. lost planet 2 de yine radeon takmış.. alien vs predator de yine radeon galip.. battlefield bc de yine radeon galip hele f1 2010 da hd 5970 bile farkı takmış durumda gördüklerimi sölüyorum. bu dediklerimden bazıları 2560*1600 çözünürlüğünde 4xaa ve af açıkken. zaten 1650*1050 veya 1920*1080 de oynamak için bu kartlar alınmaz alanda saçmalamış olur çünkü tamamen gereksiz. gerçi ne olursa olsun bu çift gpu kartlar fikrimce çok gereksizler

  • tylor~yusuf hitay

   ekran kartını ram miktarına göre değerlendiren bir insan daha =)

   git biraz araştır bakalım bu iki kart arasında ne kadar gpu zar boyutu ve transistör farkı varmış.

   amd gpu su nvidia ya göre tahmini(üşendim) %30 daha küçük. önemli olan daha ekonomik daha verimli olup güçlü olabilmektedir.

   malesef fehmi(fermi) bu ibarenin yanından dahi geçemiyor, o senin dediğin çekirdek hızının düşürülmesi keyfi değil elbet, bu haliyle bile bir çok kart yanmış, asıl hızlarında çalıştıramazlardı.(pciex bile kaldırmayabilir)

   bu iki kartta zaten gereksiz orası ayrı ancak hemen hemen her yerde amd nin daha hızlı olduğu söylenirken thg nin farklı yönde görüş bildirmesi enteresan. testlerde farklılık gösterebilir elbet.

   http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GeForce_GTX_590/16.html

   mesela metro2003 testi sizde çok farklı sonuçlar vermiş.

   bu arada unigine testleri koymak yerine hawk ile tess. testi yapmak ne kadar mantıklı bilmiyorum. bu arada unigine testinde de amd net şekilde önde. sırf bu bile 6990 gücünü göstermeye yeterli(genelde nvidia kartların güçlü olduğu test)

   saygılar

   • Hamdi Kellecioğlu

    Testler sonunda kartların hız olarak kabaca birbirine denk olduğu görülüyor. Sonuç bölümünde de bu belirtilmiş. Hatta GTX 590’ın HD 6990’ı liderlik koltuğundan indiremediği söylenmiş (ilk paragraf). Güç tüketimi konusunda da aralarında büyük bir fark yok geriye sadece gürültü kalıyor. Radeon HD 6990 çok daha gürültülü olduğu için (videoları sonuna kadar izleyin derim) GeForce GTX 590 bir adım önde diyebiliriz deniyor.

    THG incelemerinde Unigine testi eskiden konuyordu ancak bu test tessellation’a gereksiz derecede önem veriyor ve gerçek hayattaki oyun tecrübesini yansıtmıyor. Bu yüzden tesellation’a diğer oyunlara göre nispeten daha fazla önem veren ve gerçek bir oyun olan HAWX 2 kullanılıyor. Kısacası gerçek oyunlarda pek karşılaşmayacağınız bir alanda bir ekran kartının diğerin iyi olmasının pek bir anlamı yok. Bu yüzden THG, incelemelerinde yapay testlerle kolaya kaçmak yerine mümkün olduğunca gerçek oyunları kullanmaya çalışıyor.

    Benzer şekilde Furmark testleri de artık THG incelemelerinde yer almıyor. Çünkü Furmark’da ekran kartlarına yapay bir şekilde yüklenerek gerçek hayatta bir oyuncunun karşılaşmayacağı kurgusal bir durum yaratıyor. Bunun yerine güç tüketimi testleri Metro 2033 en yüksek ayarlarda üç tur çalıştırılarak yapılıyor ve ortalama güç tüketimi değeri ölçülüyor. Bence böylesi çok daha gerçekçi bir yaklaşım.

    Sonuç olarak yapay testlere gereğinden fazla önem vermeyin, yanıltıcı olabiliyorlar.

   • tylor

    yapay testler kadar Hawk adlı oyununda gerçekle pek ilişkisi olmadığını biliyorsunuz. kendisi gerçek oyun olması yanı sıra tamamen nvidia nın himayesinde üretilen, hatta nvidia nın kart dağıtırken basına özellikle bu oyun üzerinde test etmelerini rica(!) ettiği bir oyun. yani tess. performansı deyip sadece bu taraflı oyunu göstermek pek mantıklı gelmedi bana.

    alt kısımda amd destekli oyunlarıda test etmişsiniz, zaten problem o da değil, ancak tess. performansını gösterirken kriterin hawk olması pek mantıklı değil bence. bu konuda bir değişikliğe gitmedinizi tavsiye ederim.(metro 2033 olabilir, nvidia destekli olmasına rağmen mantıklı sonuçlar verir =))

    evet bu videolar dışında bazı araştırmalarda yaptım, akıl karı değil zaten bu kartları almak, bench için para verip birde bu yaklaşımına rağmen hava atan insanla oturup çay bile içmem =)

    sadece daha olumlu yaklaşımda bulunmanız için tavsiyelerimi aktarmak istedim

    iyi günler

   • Hamdi Kellecioğlu

    Tavsiyeleriniz için teşekkür ederiz. Zaten karşılıklı fikir alışverişinde bulunuyoruz bundan güzel ne olabilir.

    HAWX nasıl gerçekle ilgili olmaz ki bu gerçek bir oyun değil mi? Nvidia’nın ya da AMD’nin desteği alması bir oyunu gerçek dışı yapmaz. Sonuçta büyük firmalar oyun pazarını şekillendiriyorlar. Bunun için birkaç enstrüman var bunlardan birisi de oyunlara sponsor olmak. İster Nvidia destekli olsun ister AMD destekli olsun sonuçta bir oyunu oynamak isteyen oyun severlerin şu anda karşılaşacakları durum bu. En azından gerçek bir oyun, yani gerçek hayatla ne kadar ilgili olduğu belli olamayan yapay bir test değil.

    Diğer oyunlarda Tess. etkileri o kadar düşük ki kartlar arasında gözle görülür bir fark oluşmuyor. Buradan tessellation’ın şişirilmiş bir özellik olduğu sonucu çıkarılabilir belki (ki ben biraz Nvidia’nın pompalamasıyla olması gerekenden fazla öne çıktığını düşünüyorum) ama AMD’ye haksızlık yapıldığı sonucu çıkarılamaz.

    İleride AMD tarafından desteklenen tess. etkileri yoğun bir oyun çıkarsa onu da testlerimiz arasına ekleriz ama o zamana kadar elimiz mahkum HAWX 2’ye devam.

 15. bluetimes

  nvidia basın bülteni yayınladı %70e varan fark attığını söyledi testte %70 fark attığı oyun street fighter:)
  nvidi ucuz pazarlama tekniğiyle kaç kişyi tavlayabilir bilemiyorum.
  6990 ve gtx 690 için kilit önem fiyatlandırma zira performan kanadında fifty fifty sayılırlar kabaca.
  gerçi cuda destekli prgramlar streamden fazla sanırım ayrıca fizix desteği de nvidianın artıları.

 16. hm28000

  Bu inceleme için size çok teşekkürler. Acaba şu da olsaydı denmeyecek eksiksiz ve hatta fazlası olan süper bir incelem olmuş. Yok yok! Profesyonel inceleme bu olsa gerek

  Ayrıca monitörlerin masanın altına yerleştirildiği bir sistem de oldukça yaratıcı olmuş. Bununla ilgili aklıma bir sürü espri gelsede burada hepsini es geçiyorum ve bu dahiyane fikrinizden dolayı şaşkınlığımı dile getirmekle yetiniyorum.

  Son olarak Nvidia nın 2 adet 580 yerine 2 adet 570 ile yada 560 ile bu kartı yapması durumunda daha başarılı olacağını düşünüyorum, bu sonuçlardan sonra. Hatta biraz OC bile yapılabilir, kartta yanma sorunu olmaz, ısınma, gürültü ve güç sorunlarını daha rahat çözer, karta esneklik kazandırır mutemelen 6990 ı da rahatça geçerdi bence..

 17. Vernoncougar

  Enteresandır Radeon kullandıgım zamanlar bu kartları overdım ve bolca (+) alırdım 🙂 nvıdıa’ya gectım ne yazarsam yazayım (-) uzerıne (-) alıyorum 🙂
  Sevgılı okuyucularımızın buyuk bır bolumu amd’ye gonul vermıs bır kesımden olusuyor olmalı ama bende yada bızlerde su an nvıdıa kullananlar dusman degılız arkadaslar!
  Paramızla hızmet satın alıyoruz ve elbette hangısı bızı tatmın ederse onu alırız, GTX 590 ve HD 6990 daha oncede soylemıs oldugum gıbı kafa kafaya sonuc vermısler, bundan sonrası tuketıcının ınsıyatıfınde…

 18. ssbrutality

  Konuya Bak Arkadaş.Hala Nvidia’yı Savunan Adamlar Var Yahu!!Bak Biz Ailece Bir Karar Aldık Anlatayım ; 6990 Alacağım Bunda Şüphe Yok.Fakat 590’Da Alacağız.Ama Bu Pc İçin Değil Evi Isıtabilmek İçin.Bide O/C Yaptık Mı Doğalgaz Sobasıyla Aynı Görevi Yapmakta Tadından Yenmez Anlayacan Kardeş. Ayrı Site 590 Patlattı.haberin Yok Sanırım.Dahası Birileri Hawx 2’de üstün Gelen 590 Diye Başlamış Başlama Arkadaşım Nvidia Taraflı Oyun,Baştan Sona Hile.Unigine Heaven’den Bahsedilmiş,Keza Buda Aynı Şekilde..

  Saygılar..

 19. FPS

  Amd nin işe yaramaz sürücülerinden ötürü yıllardır radeon kullananlar nvidia ya geçiyor bu adam kalkmış 590 soba diyor falan hahahah soba olan gtx 480 di bir kere koçum öğrende gel, baklavacı, badanacı vb. bilgisayar oyunu oynamaya kalkarsa olacağı bu.

  • ravenholm

   Seviyesiz mi?
   Asıl sen yazdıklarınla kendi seviyeni(seviyesizliğini) belli ediosun,ayrıca perfırmans olarak 6990’a geçilen kart için nvidia yine tokatlamış diyebilen bir insan(!) için başka ne denir ki?

 20. ssbrutality

  Tartışmayacaksın O zaman,lafını Sözünü İyi bileceksin.Sen şimdi Otur İntel GMA 3000 Dahili Grafiğinle Süper mario Oyna..Hea Banka Hesaplarınıda kontrol et Nvidia Maaşını Yatırmışmı?Hadi bakalım.

 21. vidoko

  kavga çıkmasın zaten editör en mantıklı olanı yazmış işinize ne glirse ister çift 6970 al ister gtx 570 le slı yap kat kat daha iyi performans alınıyor..iki modelinde artı ve eksileri var hiç biiri kusursuz değil biri fazla elektirik sarfiyatı yapar diğeri yazılım desteği veya vs..

 22. Vernoncougar

  Bu mahalle agzıyla konusan kısılerın yorumlarını kırpma ımkanı yokmu acaba sevgılı edıtorler? Utanmasalar kufur edecekler ya bu ne saygısızlık ne terbıyesızlık? Buraya uye olan cocuklarda var erıskınlerde, sıtenın bır sevıyesı yokmu?

Bir cevap yazın