Nvidia GeForce GTX 590 22 Mart’ta Geliyor

Nvidia’nın AMD Radeon HD 6990’a cevabı niteliğinde olacak çift GPU’lu GeForce GTX 590 22 Mart’ta geliyor.

Nvidia GeForce LogoAMD, merakla beklenen çift GPU’lu Radeon HD 6990 ekran kartını geçtiğimiz günlerde piyasaya sürdü. 700 dolar fiyat etiketiyle pek çoğumuzun ancak raflarda görebileceği AMD’nin amiral gemisi, belki yaygın olarak satın alınmayacak, ama “dünyanın en hızlı ekran kartı” ünvanını ele geçirmesi bakımından önemli. Nvidia, şimdi HD 6990’a GeForce GTX 590 ile cevap vererek bu ünvanı geri almak istiyor.

Nvidia’nın, GeForce GTX 590’ı 22 Mart’ta tanıtacak olması da sürpriz değil aslında. Bu tarih aynı zamanda Crysis 2’nin çıkış tarihi. Beklendiği gibi Nvidia, Crysis 2’nin çıkışı ile beraber tanıtacağı GTX 590 ile gövde gösterisi yapmaya çalışacak. Nvidia’nın Crysis 2 için Crytek ile beraber çalıştığını da biliyoruz.

Teknik tarafta ise pek bir bilgimiz yok. GeForce GTX 590’nın çift GPU çözümüne sahip bir ekran kartı olacağını biliyoruz. Tahminimiz, GTX 590’nın saat hızı düşürülmüş iki adet GF110 GTX 580 GPU’su kullanması.

5 Yorum

 1. lazboy

  rüyalarinda sattarlar bu kartlari babam bill gayts gibi 70 milyar serveti yok bill gayts gibi bozuk urunuleri sorunlu isletim sistemlerini kekliyerek kose alamadik daha:D

 2. Ziyaretçiyik

  Zaten satış için değil performans savaşı yoksa gtx580 kime yetmez ki.Bu ekran kartı aşırı performans isteyenlere ve hava atmak isteyenlere tasarlanmış bir ekran kartı.Bir de overclockcular için çünkü 3D Mark savaşı bitmiyor

 3. Vernoncougar

  GTX 295 cıktıgı zamanda Radeon HD 5970 cıktıgı zamanda cok pahalıydı ama yok sattı, buda aynen satacaktır. Bazı ınsanlar ılgılendıgı alanlara butce ayırırlar o yuzden rahatlıkla satın alabılırler, Ankarada toptancıya geldıgı gun bende alırım ama kımseye benım pc’de su kart bu kart var dıye hava atmam, bunuda ılk kez duyuyorum, ekran kartıyla hava atılıyormus demekkı..

 4. ahrimar

  gtx295ı 2 yıl önce aldım ve hala yüksek kalıtede oynuyorum. orta kalite alıpta adam gibi oynayammak ve 2 yıl içinde 2 kart değiştirmekle aynı fiyata geliyor.

Bir cevap yazın