Nvidia GeForce GTX 580’den Bazı Detayları Paylaştı

Tessellation… Daha fazla Tessellation…

Nvidia PDX LAN etkinliğinde GeForce GTX 580’den bazı detayları paylaştı. Bakalım yeni neler öğrendik?

Öncelikle, Nvidia, GeForce GTX 480’e gelen “sesli çalışıyor” ve “aşırı ısınıyor” eleştirilerinin GeForce GTX 580’e de gelmesini istemiyor. Bu yüzden daha önce Sapphire’in geliştirdiği bazı ATI ekran kartlarında gördüğümüz buhar hazneli (Vapor Chamber) soğutma teknolojisini GeForce GTX 580’de kullanıyor. Nvidia’ın iddiası; GeForce GTX 580 hem GTX 480’den, hem de GTX 285’den daha serin ve sessiz çalışacak. 

Nvidia PDX LAN Slayt 2

Nvidia, gerçek sıcaklık değerlerini paylaşmasa da, yeni soğutma teknolojisinden bir iki slayt göstermeyi ihmal etmedi. Slaytlar yalan söylemez (?) GeForce GTX 580 47dBA ses seviyesinde olacak.

Nvidia, ayrıca GeForce GTX 580 için hazırladığı yeni teknoloji demolarını da gösterdi. Bir önceki fizik hesaplamalarının öne çıkarıldığı teknoloji demosunun aksine “Alien vs. Triangles” adlı yeni demo da Tessellation hesaplamalarına ağırlık verildiğini görüyoruz. Nvidai yakın bir zaman içinde çok daha gelişmiş bir Tessellation teknolojisini de duyuracağını açıkladı. Belki yeni nesil ekran kartlarında…

Nvidia PDX LAN Slayt

Etkinlikte Nvidia, GeForce GTX 580 ile Call of Duty: Black Ops’dan bir iki sahne göstermeyi de ihmal etmedi. Gerçi GeForce GTX 580 yerine GTS 250 de kullanışmış olabilir. Kasayı açıp bakmak lazım :).

PAX LAN etkinliğini kaçırdım diye de üzülmenize gerek yok, aşağıdaki video izleyin yeter.

1 Yorum

Bir cevap yazın