Nvidia GeForce GTX 480’in İlk Test Sonuçları?

İnternet büyük bir nimet değil mi? Aradığınız bir bilgiyi bulmak için dağ tepe aşmanız gerekmiyor. Neyi nasıl aradığınızı bilirseniz işiniz çok kolay. Ben de siteye haber girmek için internet sitelerini karıştırırken ilginç bir test buldum. Eminim, bu testler sizin de ilginizi çekecektir.

İşte karşınızda Nvidia GeForce GTX 480’in ilk test sonuçları ama bu sefer muhtemelen daha önce hiç duymadığınız bir internet sitesinden. Mısır meşeli arabhardware.net sitesi, GeForce GTX 480’i test ettiği iddiasında. Haberi girmeden önce bu site hakkında ufak bir araştırma yaptım ve sitenin daha önce bir kaç kez daha bu tür özel haberler yaptığını gördüm. Sitenin daha önce yaptığı haberler doğru çıkmıştı, yine de bu testin doğruluğu hakkında kesin bir fikrimiz yok. Dilerseniz testlere bir bakalım:

Nvidia GeForce GTX 480 Test Sonuçları

Nvidia GeForce GTX 480 Test Sonuçları

Eğer bu testler doğruysa; GTX 480, beklendiği gibi HD 5870’i sollamış ve hatırı sayılır bir fark artmış diyebiliriz. Ayrıca, bu test Nvidia GTX 480’nin 500 Dolarlık fiyatı ile oldukça doğru bir yerde konumlandırıldığını gösteriyor.

Tabi donanım meraklıları, bu tür sahte testlere alışıktır ve internette gördükleri her teste kanmamalarını gerektiğini çok iyi bilirler, yine de bu tür testler hangi sitelere güvenebileceğimiz konusunda bize fikir verir. Mesela Tom’s Hardware’de hiç sahte bir inceleme gördünüz mü? Tabi ki hayır. araphardware.net sitesine bir şans verdik, umarım bizi yanıltmazlar…

Bir de bu testler doğruysa Arap dostlarımızın Nvidia’dan sağlam bir fırça yiyeceğini kesin gibi…

9 Yorum

Bir cevap yazın