Nvidia GeForce GTX 480 Sandığınız Kadar Pahalı Olmayabilir

Nvidia’dan haberler vermeye devam ediyoruz. Nvidia GeForce GTX 480 ( bu kart, meraklıları tarafından oldukça uzun bir süredir bekleniyor) beklediğiniz kadar pahalı olmayabilir. Daha önce kesin olmayan dedikodular, GTX 480’in 600 Euro civarında bir fiyata satılacağını söylüyordu. Bu, Radeon HD 5870’in için istenen rakamın neredeyse iki katı. GTX 480’in bu  fiyatı hak etmesi için HD 5870’i oldukça geride bırakması gerekiyordu ama bunun pek mümkün olmayacağı da az çok belliydi. Henüz GTX 480’in performansı konusunda bir fikrimiz yok fakat Fudzilla’nın haberine göre; GTX 480, Avrupa’da 450 Euro civarında satışa sunulacak.

HD 5870’in 375 Euro civarında satıldığını düşünürsek, GTX 480’in için istenen fiyat dudak uçuklatıcı değil, hele Intel’in Core i7 980X Extreme Editon için istediği 1000 Euro’dan sonra, ucuz bile diyebiliriz. Zaten kim bu işlemcilere o kadar para bayılıyor onu da merak etmiyor değilim. Bu fiyatın kesin olmadığını hatırlatalım ama bizim de tahminimiz GTX 480’in bu fiyat aralığında olması. Bu fiyatı doğru kabul edersek GTX 470’in de 350-400 Euro arasında olmasını bekleyebiliriz.

4 Yorum

  • Tahir Meylani

   Mizah için “zaten kim o işlemcilere bu kadar para bayılıyor” diyoruz ama aslında bu tür işlemcilerin alıcısı belli. Genelde bu tür işlemcileri paradan çok performansa önem veren şirketler ve son kullanıcılar alıyor.

   Altı çekirdekli daha uygun fiyatlı işlemciler bir süre sonra piyasaya sunulacaktır.

 1. LORDTEK

  Zaten şu anda ve her zaman rahatça erişilebilir durumda. Çünkü teknoloji ilerledikçe bu üst seviye kartların fiyatları düşecek, bunlardan daha iyi kartlar 50$’a alınabilecek. Şu anda da eski üst düzey kartlardan daha iyi kartlara aynı şekilde kolayca erişilebiliyor.

  Rahat ol 😀

 2. erdem

  eger tahmininiz dogru cıkarsa ki inş cıkar (350-400 euro) bu fiyat harika olur yıl sonuna alabilirim ama hangi işlemci yeter bu karta onu bilmiyorum bilgilendirirseniz sevinirim

Bir cevap yazın