Nvidia GeForce GTX 480 İle Yumurta Pişirebilir misiniz?

Eğer Nvidia GTX 480’ni incelediğimiz makalemizi okuduysanız, GTX 480’lerin oldukça sıcak çalıştığını biliyorsunuzdur. Peki, bu kartlar ne kadar sıcak çalışıyor. GTX 480 kartların üzerinde, şöyle sağlam bir kahvaltı için yumurta pişirebilir miyiz?

Bu soruyu merak eden Legit Reviews almış eline bir yumurta, ekran kartını iki monitöre bağlamış (iki mönitör çıkış GTX 480’ni daha hızlı çalıştırıyormuş) ve kahvaltıyı bekleyen çalışanlara ziyafet vermek için basmışlar Unique Heaven’nin start tuşuna.

Sonuç mu? Önce videoyu izleyelim.

Yumurta deneyi

45 dakika sonra yumurtanın çok az bir şey piştiğini görüyoruz. Görünüşe göre; GTX 480 o kadar da sıcak çalışmıyor en azından bir yumurtayı pişirebilecek kadar sıcak değil. Ben olsam SLI GTX 480 yapar öyle denerdim… O zaman sonuç daha olumlu olabilirdi.

8 Yorum

 1. beytekin45

  O fanın hızı ne öyle; deli gibi çalışıyor. GPU’nun fanını biraz kıssalarmış o yumurta kesinlikle yenecek kıvamda pişerdi. Kartın sıcaklığı 64 ten yukarı çıkmıyor ki ev kullanıcıları bu şekilde kullanırsa gürültüden durulmaz.

 2. Ziyaretçi

  Nvidia Ati-radeona göre daha pahalı olsa da  bu sefer 3-5 kuruşun pintiliğini yapıp Ati Radeon almayacağım. Radeon 5850 alacağıma gtx 470 alırım en azından Nvidia bir çok oyunla daha uyumlu çalışıyor.

 3. LORDTEK

  Bu paylaşım hoş değil. Aslında crysis oynanmalıydı full + full özellikler açıkken veya sanal yazılımlarla yorulmalıydı. Adaletli değil, haksız bir çekim…

 4. ravenholm

  iyide alüm,nyum folyo ısıyı yansıtmazmı saçma olmuş bence sobanın üstüne bile koysan zor pişer o yumurta tava falan olsaydı tam anlaşılırdı bence nvidia fanı bunlar

Bir cevap yazın