Nvidia GeForce GTX 460 1 Haziranda Gelebilir

ATI’nin DirectX 11 teknolojisini destekleyen yeni grafik mimarisini giriş seviyesinden üst seviye ekran kartlarına kadar genişlettiğini biliyoruz. Nvidia’nın DirectX 11 teknolojisi destekleyen Fermi tabanlı sadece iki adet ekran kartı modeli (GTX 480 ve GTX 470) var ama bu kartlar sınırlı bir kesime hitap ediyor. Nvidia’dan asıl beklenen Fermi tabanlı bir fiyat-performans ekran kartı çıkarmasıydı.

Expreview‘a göre; Nvidia’nın fiyat-performans ekran kartları için çok fazla beklemeyeceğiz çünkü Nvidia, GeForce GTX 460’ı 1 Haziran’da piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Henüz bu kart ile ilgili pek fazla bilgi yok ama expreview’ın haberine göre; GTX 460, 256 bit olacak 192 shader işlemcisine sahip olacak. Bu rakam, GTX 470’de kullanılan kullanılan shader işlemci sayısının yarısından bile az.

Kartla ilgili bilgilerimiz şimdilik bu kadar ama Nvidia’nın fiyat-performans ekran kartları için çok fazla beklemek zorunda olmayacağımızı bilmek güzel.  GTX 460’dan yeni  detaylar geldikçe sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın