Nvidia GeForce GTX 275 Co-op PhysX Edition Duyuruldu

Bundan birkaç hafta önce yapmış olduğumuz bir haberde Nvidia’nın Cadılar Bayramı’nda AMD’yi korkutmaya çalışacağını ve bunu yapmak için yardım alabileceği küçük bir canavarın varlığından bahsetmiştik. Nitekim tahminlerimiz doğru çıktı ve dünyanın ilk grafik/fizik kartı EVGA GeForce GTX 275 Co-op PhysX Edition duyuruldu. EVGA’nın Nvidia’nın desteğiyle tasarladığı kart iki farklı grafik işlemcisi barındırıyor: GTX 275 (GT200b’nin türevi) grafik için, GTS 250 (G92b’nin türevi) fizik işlemleri için kullanılmakta.

EVGA GeForce GTX 275 Co-op PhysX Edition

Maalesef kartın GTS 250 kısmı, GTX 275’e grafik başarımı yönüyle katkı sağlayamıyor. Sadece PhysX destekli oyunlarda çok daha gerçekçi fizik etkileri yaratarak göz zevkinizi arttırabilir ki bazıları için görsel etkiler daha önemlidir (oyun yavaş çalışmadığı sürece). Bununla beraber PhysX desteği olmayan oyunlarda yalnızca GTX 275’in başarımıyla yetinmek zorundasınız. Ancak bu kartın başarımı da kesinlikle yabana atılamaz.

EVGA GeForce GTX 275 Co-op PhysX Edition’ın GTX 275 ve GTS 250 bölümlerinin çekirdek/bellek frekansları standart kartlar ile aynı. Her GPU’nun kendine ait bellek birimleri bulunuyor (512 MB + 896 MB).

EVGA bu ilginç ekran kartını 350 Dolardan satacakmış. Kartla beraber Nvidia’nın PhysX destekli oyunlar listesindeki yeni oyun Batman: Arkham Asylum hediye edilebilir fakat henüz bu netlik kazanmış değil.

Bir cevap yazın