NVIDIA GeForce 6600 GT: AGP Unutulmadı

NVIDIA GeForce 6600 GT: AGP Unutulmadı

Gelecek PCI Express’te – Bu mesaj neredeyse her görüntü kartı ve anakart üreticisinden geliyor. Kimse bu sözün gerçekliğini tartışmasa da, öngörünün ne zaman gerçek olacağı pek belli değil. PCI Express hızla yayılan bir yangın gibi yeni bilgisayarları kaplasa da, yüksek başarımlı AGP altyapıların dımdızlak ortada kalacak olması kullanıcılara kaşıntı bastırıyor.

Şimdiye kadar yalnızca iki seçeneğimiz vardı, ister yüklüce bir parayı GeForce 6800 veya X800 AGP gibi üst düzey bir karta bayılıyorduk veya gidip bir önceki kuşağa ait daha ucuz bir kart buluyorduk. 200 – 250 USD’lik orta düzey ürünlerde, örneğin gidip ATI Radeon 9800 Pro alıyorduk ve yeni oyunlarda bile sıkı başarım elde edebiliyorduk. Daha az karmaşık oyunlarda ise NVIDIA GeForce 5900 kartların hala adı geçebiliyordu, ama FarCry gibi günümüz DirectX 9 oyunlarına pek de güçleri yetmiyordu.

NVIDIA’nın dediğine göre durum artık değişti. GeForce 6600 GT kartın AGP sürümüyle artık AGP altyapılı anakartlar için de yeni ve daha ucuz bir seçenek sunulmuş durumda.

Bir cevap yazın