Nvidia Fermi Çok Gerçekçi Yüzler Yaratıyor

Nvidia’nın Fermi kod adlı yeni nesil ekran kartlarının oluşturduğu ultra gerçekçi grafikler sizleri hayrete düşürebilir. Çinli bir forum sitesinde yayınlanan görüntüler sanki bir film sahnesinden alıntı gibi duruyor. Nvidia yeni nesil bir ekran kartı çıkaracağı zaman, bazı kişilere abartı gibi gelen eylemlerde bulunuyor. Bunun gerçekten mümkün olup olmadığını GTX 300 serisi çıkınca anlayabileceğiz.

Fermi Aktör - 1

Fermi’yi kısaca tanıtmak gerekirse, Nvidia’nın yeni nesil CUDA mimarisine sahip. 3 milyardan daha fazla sayıda transistörü, 512 adet CUDA işlemcisinin temel taşlarını oluşturmakta. DirectX 11 de destekliyor elbette. GeForce 300 serisi büyük ihtimalle yılbaşına doğru test merkezimize ulaşacak. Bakalım AMD’nin çiçeği burnunda HD 5800 serisi karşısında Nvidia’nın cevabı ne kadar etkili olabilecek?

Fermi Aktör - 2

Bu arada Nvidia ile ilgili bir ilginç haber de Electronista’dan geldi. Nvidia, Fermi’nin dizüstü sürümlerini geliştirmeye çoktan başlamış ve bu grafik işlemciler “yakın gelecekte” karşımıza çıkabilir. Nvidia’dan sızan bilgilere göre GTS 360M yüksek başarımlı, GT 225M ve GT 330M orta düzey ve 310M ve 305M ise giriş düzeyindeki dizüstü bilgisayarlar için çıkarılacak.

2 Yorum

  1. mamad

    Bu görüntülerin dijital kameralar ile çekilmiş fotoğraflar olduğu doğrulandı. Yani grafik işlemci tarafından çizilmiş bir sahne değil.

    Bu haberi gördükten sonra iyice şüphelenmeye başladım; acaba Nvidia bize 2. bir FX faciası mı yaşatacak?

    O zamanda film kalitesinden bahsediliyordu…

Bir cevap yazın