NVIDIA Detonator FX 45.23

NVIDIA Detonator FX sürücüsünü geçen hafta çıkardı. Ancak bu Web forumlarında söylentisi yayılan ve merakla beklenen “Release 50” sürücüler değildi. Ancak yeni WHQL onaylı sürücüler, bazı yenilikler sunuyor.

NVIDIA Detonator FX 45.23

v45.23 sürücüleri, bazı oyunlarda geçmişte yaşanan sorunlara yönelik yamaların yanında, NVIDIA’nın yeni “optimizasyon kurallarına” uyuyor ve NVIDIA’nın daha önceki Detonator FX sürücülerindeki optimizasyon girişimlerine yönelik eleştirileri önlemeyi amaçlıyor.

NVIDIA önceki sürücülerde kendi kartlarının 3D Mark 2003 testlerinde aldığı sonuçları yükseltmek için agresif yöntemlere başvurmuş, bu yüzden de hile yaptığı suçlamalarıyla karşı karşıya kalmıştı. Bu sürücüler dürüst optimizasyonun ne olduğu, optimizasyonun nerede bitip nerede hilenin başladığı ile ilgili büyük bir tartışmaya yol açmıştı.

Şimdi ise NVIDIA tartışmayı sona erdirmek için bir kurallar dizisi belirledi. Şirket, gelecek sürücülerinde uygulayacağı tüm optimizasyonların “yasal” olmasını garantilemej istiyor; yani görüntü kalitesinden ödün vermeden oyun performansını artıracak.

Bir cevap yazın