Nvidia Bir Sürü Yeni PhysX Ortağı Edindi: Sega ve Capcom Listenin Başında

Nvidia ürettiği ekran kartlarının değerini arttıracak yeni ortaklıklar yaptı. Bu yeni ortaklardan en önemlisi PhysX ve APEX teknolojilerinin ikisinin birden lisansını alan Sega. Dolayısıyla oyun devinin çıkaracağı yeni oyunlardan daha büyük zevk almak için bir Nvidia ekran kartına ihtiyacınız olabilir.Diğer ünlü oyun firması Capcom da Airtight Games tarafından geliştirilen Dark Void oyunu (Xbox 360, PlayStation 3 ve PC) için PhysX ve APEX kullanıyor. Basın bülteninin iddiasına göre 2009’un sonbaharında çıkarılması planlanan Dark Void dinamik ve gerçekçi duman etkileri için grafik işlemcilerinden faydalanan ilk oyun olacakmış.PhysX İkinci Dünya savaşı hastalarının derdine de derman olacak. Darkest of Days 2009’un sonbahar mevisiminde bizlerle beraber olmaya hazırlanıyor.Günün son PhysX duyurusu İsveçli oyun şirketi GRIN’den geldi. 21 Mayıs 2009’da sinemalarda gösterime girecek olan Terminator Salvation filminin oyunu fizik tekniklerinden yararlanacak. Terminator Salvation Xbox 360, PS3 ve PC için çıkacak fakat yalnızca PC sürümü GPU destekli PhysX etkilerini gösterecek.Haberi tartış…

1 Yorum

  1. Vernoncougar

    Dun aksam bır arkadasım Dark Voıd’ın kopyalanmıs DVD sını getırdı,yukledım ama buyuk bır hayal kırıklıgı yasadım. 2xHD5870 CrossfıreX’ım olmasına ragmen grafıkler tam bır kabus!!!

    Ayarlar kısmında PhysX ayarları var ve eger en az GTX260 + 9800GTX ınız yoksa “low” ayarda oynamak zorundasınız yanı capcom dedıgınız gıbı Nvıdıa’nın sıkı partnerı olmus durumda.

Bir cevap yazın