Nvidia ATI Ekran Kartlarında PhysX’in Çalışmasını Engelleyen Kodları Yeni Sürücü İle Kaldırdı

ATI ve Nvidia ekran kartları PhysX için birleştirilebilecek.

Nvidia, ATI ekran kartlarında Hybrid PhysX uygulamasının çalışmasını engelleyen kodları yeni yayınladğı 257.15 numaralı beta sürücüsü ile geri çekmiş gözüküyor. Henüz Nvidia’dan konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmedi fakat ngohq internet sitesi, ATI kartlarda PhysX’i test ettiğini ve çalıştığını söylüyor. Yalnız haber yanlış anlaşılmasın, bu kodun kaldırılması ATI kartların tek başına PhysX çalıştırabileceği anlamına gelmiyor. ATI ekran kartı kullandığınız sistemlerde artık Nvidia 8 serisi ve üstü bir ekran kartını fizik işlemcisi olarak kullanabileceksiniz.

Sürücüler beta olduğu için bu durumun bir bug mu yoksa Nvidia tarafından yapılmış bilinçli bir hamle mi olduğunu henüz bilmiyoruz. Yine de ATI ekran kartı kullanıcıları için sevindirici bir haber olsa gerek. Nvidia’dan resmi bir açıklama gelene kadar elinizdeki Nvidia 8 ve üzeri eski ekran kartlarınızı şimdilik satışa çıkarmayın derim ben.

1 Yorum

  1. MegaWolt

    nvidia ne yapacağını şaşırmış durumda. artık oyun yapımcıları da physx e gerek olmadığını söylediler, nvidia da aklınca herkese açtım bunu demeye getirmiş, hikaye.!

Bir cevap yazın