Nvidia, AMD’yi Cadılar Bayramında Korkutmaya Çalışacak

AMD/ATI’nin ilk DirectX 11 ekran kartlarından oldukça korkmuş gibi görünen Nvidia, önümüzdeki “Cadılar Bayramı” için küçük bir sürpriz hazırlıyor.

Yanlış anlamayın, Nvidia’nın Fermi kod adlı DirectX 11 çözümlerinin hazır olmasına daha çok var. Nvidia geciktiğinin farkında ve taraftar kitlesini kaybetmek istemiyor. Bunun için oldukça ilginç bir ekran kartı hazırladığı söyleniyor: GeForce GTS 250 ve GeForce GTX 275’i tek bir kartta birleştirecek. Diğer bir deyişle G92b grafik işlemcisiyle GT200b grafik işlemcisini tek bir PCB üzerine koyarak dünyanın ilk “melez” ekran kartını çıkarmaya hazırlanıyor.

Yarasadan Daha Fazlası...

G92’nin baskı devredeki görevi başarımı arttırmaktan ziyade PhysX yongası görevini üstlenmek. Expreview’in haberine bakılırsa bu yonga yalnızca PhysX etkinleştirildiği zaman devreye giriyor. Yani, PhysX desteklemeyen bir oyunda GeForce GTX 275’in vereceği başarımla sınırlı kalabilirsiniz.

EVGA G92+GT200 Kart

Fiyat? Söylentilere bakılırsa GeForce GTX 285’den biraz daha pahalı olacak (350 Doların üzerinde). Bakalım Nvidia’nın bu adımı AMD’yi biraz olsun endişelendirebilecek mi?

2 Yorum

 1. woodo

  kesinlikle yanlış bir hamle. 350 dolardan daha az fiyata gtx 285 den daha hızlı bir kart olan ati 5850 kart alırım çok çok daha iyi.
  gtx 285 den fazla fiyata ati 5850 den az performans. komik:)

  hem boşta ki enerji tasarrufları mükemmel durumda atinin (5800 serisinde).
  sanırım bu sefer ati çok pis çelmeyi taktı nvidia ya..

 2. Vernoncougar

  Nvıdıa gec kaldı gercekten, kasım ayı ıcerısınde radeon HD5970 cıkacak 2GB belleklı DırectX 11 desteklı…

  Gecmıs olsun nvıdıa, neden bu kadar agır kaldılar anlayabılmıs degılım..

Bir cevap yazın