Nvidia: AMD’nin DirectX 11 Üstünlüğü Önemsiz

Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş. Nvidia, AMD’nin ilk DirectX 11 destekli kartlarını çıkarmasının kendisi için pek bir endişe kaynağı olmadığını söyledi. Şirket çıkacağı Fermi kod adlı DirectX 11 ekran kartlarıyla birkaç aylık zararı rahatlıkla çıkarabileceğini düşünüyor. ABD’nin San Fransisco şehrinde düzenlenen Barclays Capitol Global Technology Konferansı’nda söz alan Nvidia temsilcisi Michael Hara şunları söyledi:

“Bizim için yeni DirectX sürümünü birkaç ay boyunca destekleyemeyecek olmanın vereceği zarar gelecek dört beş sene içerisinde yapacağımız satışların yanında devede kulak kalacak. Şu anda yeni GeForce serimizi hazırlıyoruz ve getireceğimiz gelişmiş grafik ve fizik özelliklerini beklediğinize değecek.”

DirectX 11’in getireceği yeniliklere de değinen Hara, Fermi kod adlı yeni GeForce’ların geç gelecek olmasındaki en büyük etmeni 40 nm üretim sürecinde yaşanan aksaklıklar ve verimsizleri adres gösterdi. Ayrıca Fermi geldiğinde bu sorunların hepsinin üstesinden gelinmiş olacağını ileri sürdü. Bu durumdan şunu çıkarabiliriz: GeForce GTX 300 (veya her neyse) serisi çıktığında, ATI HD 5000 serisinin çıkışından sonraki arz talep sıkıntısına benzer bir sorun yaşanmayabilir.  

Nvidia’nın bu iddiası hakkında ne düşünüyorsunuz?

2 Yorum

  1. KANUNI

    (Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş)  yanlış bir giriş bence

    nedenini soracak olursanız bunu ben yazacakdım ben tarafım cünkü

    neyse amcam 4/5 yılda zararı cıkaracakmış tabi ati 4/5 yıl aynı teknolojiyle devam edecek sanıyor arkadaş bu femi midir fehmi midir nedir bay bisorunlu sanırım neden derseniz adamlar pc  sitelerini dolaşır oldular her ülkede bir temsilci cıkıp bişeyler anlatıyor

     

Bir cevap yazın