Nvidia 3D Vision ile YouTube Artık Üç Boyutlu

Eğer bilgisayarınızda “Ateş tilkisi” de besliyorsanız.

Nvidia 3D Vision - LCD Gözlük

Nvidia 3D Vision

Nvidia bugün yaptığı açıklamada, YouTube‘da bulunan üç boyutlu (3D) videoların, Nvidia 3D Vision desteği bulunan bilgisayarlar ile ve Mozilla Firefox (Ateş tilkisi) internet tarayıcı kullanarak, artık üç boyutlu izlenebildiğini duyurdu.

Youtube Üç Boyut Ürün Müdürü Jonathan Huang “Youtube üzerinde bulunan binlerce üç boyutlu videoya HTML5 ve WebM desteği sunmaya başlamaktan mutluyuz. Bu açık kaynak standartları desteklememiz sayesinde, Nvidia 3D Vision kullanıcıları, Youtube üzerindeki tüm 3D arşivinin keyfini artık çıkarabilecekler.”

Youtube üzerindeki 3D videoları izleyebilmeniz için Nvidia 3D Vision destekli bir bilgisayara, son Nvidia GeForce sürücülerine (sürüm 275 veya üstü) ve HTML5 video akış desteği sunan Firefox 4 veya üstüne ihtiyacınız var. Youtube videosunu üç boyutlu izlemeden önce “HTML5 izleme” seçeneğini seçmeniz de gerekiyor.

Nvidia 3D Vision’a sahip değilseniz veya Firefox 4 kullanmıyorsanız, üç boyut videolara özel Studio3D.tv video paylaşım sitesini de deneyebilirsiniz. Bu site diğer internet tarayıcılara da destek veriyor, reklam ve içerik kısıtlaması da içermiyor.

Bir cevap yazın