NTV’de NFS Shift Reklamı!

Bugün öğleden sonra kuşağında NTV’de Yakın Plan’a göz atıyordum ki, araya giren reklam kuşağında Need For Speed: Shift reklamını görünce bir hayli şaşırdım. “Vay be adamlar oyun reklamı bile giriyorlar artık” diye düşünüyordum ki şaşkınlığım kahkahalara dönüştü. Giren reklam NFS Shift’in Xbox 360 versiyonunun reklamıydı ve İngilizce’ydi.

NTV gibi ekranlarımızın en çağdaş ve dikkatli yayın yapan haber kanalı, ülkemizde satışa sunulmamış bir konsolun reklamını yapma cesaretini nasıl göstermiş gerçekten şaşırtıcı. Ancak kuvvetle muhtemel ki kendileri de bu gerçeğin farkında değiller. Ayrıca NTV’den bu konuda yetkili birilerine ulaşmaya çalıştım; fakat ne yazık ki telefonlar cevapsız kaldı.

Oyun reklamları yapmak güzel olduğu kadar çağdaş bir adım; ancak dikkatli yapıldığı sürece.

Güncelleme: Şu an Xbox 360’ın kısa bir süre içerisinde ülkemizde satışa sunulacağı (şimdilik Microfost desteği olmadan) ile ilgili reklamlara ulaşabiliyoruz. Ancak yine de oyun konsolu yerine neredeyse iki ay önce çıkan bir oyununun Xbox 360 reklamının dönmesi kulağa pek mantıklı gelmiyor.

4 Yorum

 1. Hamdi Kellecioğlu

  Ben de gördüm bu reklamı ve şaşırdım kaldım. Herhalde satılmaya başladı Xbox diye düşündüm. NTV’ye olayın aslını sormak lazım. Gerçekten merak ettim şimdi…

 2. Ziyaretçi

  adamlar paraya bakar.

  olup olmaması ntv için önemli değil.

  ingilizce içerik de ntvnin umrunda değildir zira reklam veren şirketin bileceği iş onlar kaseti yollar ntvde oynatır.

  sadece ntv değil knal d de dönüyor.

  sadece xbox deeğil oyunun toplam reklmı da yaplımış luyor ki bu da pc satışalrını etkiler TRde.

Bir cevap yazın