Notebook’lar İçin Hafif, Taşınabilir Webcam: Creative Webcam Mobile

Notebook'lar İçin Hafif, Taşınabilir Webcam: Creative Webcam Mobile

Bilgisayarınızdan hiç bir zaman ayrılmamak, her yere götürmek ve her yerde bir desktop bilgisayarın sunduğu imkanlardan yararlanmak için bir notebook bilgisayar aldınız. Bu notebook bilgisayarla gittiğiniz her yerden görüntülü telefon görüşmesi, video konferans gibi seçeneklerden yararlanmak istiyorsanız, bu durumda notebook çantanızın içerisinde adaptör, kablo, dosya kalabalığının içerisine bir de WebCam eklenecek demektir. Bu kalabalığı az tutmak ancak yine de işinizi görecek bir web kamerası istiyorsanız Creative’in bu ay test merkezimize yolladığı Creative WebCam Mobile mutlaka ilginizi çekecektir.

Pratik web kamerası: Creative WebCam Mobile

Pratik web kamerası: Creative WebCam Mobile

Creative WebCam Mobile kullanımı hem pratik hem de boyutuna göre görüntü kalitesi oldukça başarılı bir ürün. USB portundan bilgisayara bağlanıyor ve üzerindeki minik bir klips yardımı ile notebook ekranının üst tarafına tutturuluyor. Klips sabit olduğu için görüntüyü tam olarak ortalamanız için biraz mücadele etmeniz gerekiyor. Hem ekranın açısını, hep de klipsi oynatarak doğru açıyı yakalamak için biraz uğraşıyorsunuz. Bunun dışında otomatik odaklama ve ışık ayarı yapabildiği için her ortamda karşı tarafa kaliteli bir görüntü yollayabilmek mümkün oluyor.

Boyutları sadece 35x10x38 mm olan Creative WebCam Mobile her türlü notebook ekranına kolayca monte edilebiliyor. 80 cm’lik USB Kablosu ile portlara erişim gibi bir sorun söz konusu olmuyor. Monte edildiğinde nasıl göründüğünü aşağıdaki resimde izleyebilirsiniz.

Creative WebCam Mobile her türlü notebook ekranına kolayca monte edilebiliyor.

Creative WebCam Mobile her türlü notebook ekranına kolayca monte edilebiliyor.

Bir cevap yazın