Nokia’nın İlk Windows Phone 7 Telefonu Görüntülendi

Nokia’nın ilk Windows Phone 7 telefonunun resimleri ve videosu sızdı.

Bir süre önce Microsoft’la anlaşarak bundan sonra WP7 temelli akıllı telefonlar geliştireceğini belirten Nokia hafta içinde MeeGo temelli telefonunu tanıtarak kafaları karıştırmıştı. Ancak kafa karışıklığı fazla büyümeden Windows Phone 7 temelli ilk Nokia telefonun görüntüleri internete sızdı.

Nokia Windows Phone 7 "Sea Ray"

Nokia Windows Phone 7 "Sea Ray"

Nokia Windows Phone 7 "Sea Ray"

- Nokia Sea Ray

İnternete düşen ilk Windows Phone 7 işletim sistemli ilk Nokia cep telefonunu görüntüleri acaba yeni bir pazarlama taktiğimi sorusunu akla getiriyor. Zira Nokia’nın yöneticisi Stephen Elop bir oda dolusu insana “kameralarınızı kapatın, size blog sitelerine düşmesini istemediğimiz süper gizli bir şey göstereceğim” diyerek cebinden Windows Phone 7 temelli bir Nokia çıkarıyor. Tabi odada bulunan katılımcılardan birisi de kısa bir süre için de olsa videoya almayı başarıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=r1lsJOwdmfA

Elop, bu ürünün kısa bir süre önce tanıtılan başka bir ürüne çok benzediğini belirtiyor. Bu da hemen akıllara MeeGo temelli Nokia N9 modelini getiriyor. Gerçekten de birkaç gün önce tanıtılan N9 bu toplantıdaki Windows Phone 7’ye oldukça benziyor.

Nokia N9

- Birkaç gün önce tanıtılan MeeGo temelli Nokia N9

Bir cevap yazın