Nokia’dan 41 MP’lik Akıllı Telefon: 808 PureView

Nokia, inanılmaz, 41 megapiksellik akıllı telefonunu piyasaya sürüyor.

Eskiden dünyanın bir numaralı üreticisi konumunda bulunan ama günümüzde, bu unvanını maalesef güçlü rakiplerine kaptıran Nokia, yeni atılımlar peşinde. Bunlardan belki de en önemlisi 808 PureView olarak tanınacak akıllı telefon. Finlandiyalı şirketin yeni ürününe sadece akıllı telefon demek haksızlık olur zira, 808 PureView tam 41 megapiksellik görüntü kalitesini, World Wide Developer Conference’ta sergiledi.

Nokia, cihazın piyasaya sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde çıkmayacağını da müjdeledi. Windows Mobile platformlu cihaz, üst segmentte, dünya çapında mücadele edecek.  Nokia Amerika Başkanı Chris Webber, “Cebimizde PureView sensörlü, Lumia tipi bir telefon mu bulunacak?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Şunu açıkça belirtmemiz gerekirse Symbian kullanıcılarını mağdur etmeyeceğiz. Windows işletim sistemine tam geçişimizde, kullanıcılar 41 megapikselin keyfini çıkarabilecekler. Her şeyin iyi ve PureView’in kusursuz olması için çalışıyoruz. İhtiyacımız olan şey sadık kullanıcılarımızın desteği ve biraz zaman.” ifadelerini kullandı. Bunun, biraz yuvarlak bir açıklama olduğunu kabul etmeliyiz.

Nokia, Microsoft ile olan işbirliğine 2010 yılının ilk aylarında başlamıştı. Yani 41 megapiksellik cihaz çok uzakta değil. Bununla birlikte, 808 modelinin fiyatını kestirmek şu anda mümkün de değil.

8 Yorum

 1. Rafet

  41 mp’Mi?? oha keşke 411 yapsaydınız naptınız yha 😀 nese ben çok resim çekmediğim için 3.2 bana yetiyor telefon baya güzele ben ziyor önüü arkası barış krdeş sen bence bu makinelerle ilgilen kısa ve öz yazmışsın (biraz fazla kısa ama olacak o kdr)alışcaksın daha o alien black crisis’mi ne varya hani ondan fazla eleştiri almışsın bende eleştirdim ama haksızda değiliz yani neyse zaten hamdi bir açıklama yapmış sağolsun futbola göle A2 liginden bir oyuncusun.daha tecrüben yoq. tecrübe zamanla kazanılır onu kazanırsın biraz gayret etsen.Yani uzun lafın kısası seni iyi bir gelecek bekliyormu bilmiyorum ama sen bence oyunla pek ilgilenme daha çok makinelerle ilgilen yalnız biraz ii araştır.az doyurucu olsun

 2. Barış Terun

  Sevgili Rafet, pek çok sitede ve dergide oyun incelemesi ve tam çözüm yaptım. bu sitede de yapacağım. bini aşkın yazım var. keza otomobil ve donanım dünyasının en büyük dergilerinde de çalıştım. hiç de a2 sayilmam lakin tavsiyen için sağ ol. eminim iyi niyetlisin.

 3. Rafet

  bende sana güveniyorum zaten sende kötü birisine benzemiyorsun. zaten bir açıklama geldi daha yeniymişsin bu sitede. Galiba çok inceleme şansı bulamadın o oyunu. Zaten bu yazını sevdim. Kısa ve öz en sevdiğim yazı şekli. Seni seveceğini düşünüyorum bu sitedekilerin ama söylediğim gibi biraz daha doyurucu yazmaya çalış. Bu siteye yaklaşık 1.5 yıldır takip ediyorum. bir düşüş var ama dikey bir düşüş değil en azından.Bu siteninde topralanacağına inanıyorum. Sadece az gayret bütün sitenin çalışanlarına sesleniyorum ‘LÜTFEN GAYRET EDİN,İNSANIN İNANIPTA YAPAMAYACAĞI ŞEY NERDEYSE YOKTUR.

 4. Barış Terun

  Sevgili Rafet, böyle eleştirilerin başımın üstünde yeri var. Diğer yazımdaki yorum maalesef ısrarla yanlış anlaşıldı:”Sen kendi hakkında sahte yorum yapıyorsun” iddiasına, “Lütfen beni araştırın. Az buçuk bu piyasadayım. Böyle bir şey yapmam” dedim. Ne ukalalığım kaldı, ne kendini beğenmişliğim. İçeriklerimiz daha doyurucu olacak ve tam çözümler de göreceksiniz. Okuyucularımıza sevgilerimi sunuyorum. İyi bir hoş geldin olmadı ama gelecek iyi olacak.

  • Kazım

   Barış krdeş sende haklısın sahte yorum iddaası biraz ağır dezzar seni yorumunu yanlış anladığını düşünüyorum sende yazmışsın zaten ”ısrarla yanlış anlaşıldı” diye. Kardeş oda en fazla siteyi eleştirdi aslında ancak seni eleştirmesi sadece az yazman ve oyun içi resmi olmaması idi benim anladığım kadarıyla. Bundanda (yani az yazman ve resim olmamasından)ders aldığını düşünüyorum. Vede söylediğin gibi hoşgeldin pek başarılı olmadı. Vede benim acemi A2 dediğim bu sitenin taraftarı teknik direktörü takım içi huzur şu bu işte anladım sen. Daha yenisin bu takımda. İnş. gelecek iyi olur. Ben sana güveniyorum ama sadece benim güvenmem yetmez bu takımın taraftarlarınında inanıp güvenmesi lazım. Neyse uzun lafın kısası diğer yazılarında sana başarılar dilerim.

Bir cevap yazın