Nokia X6 16GB Comes With Music İncelemesi

Nokia X6 16GB

Nokia en son dokunmatik ekranlı telefonunu duyurdu. Telefonun adı; X6 16GB. Aslında daha önceki X6 32GB modelinin aynısı olan bu telefon, farklı olarak daha uygun fiyata daha çok kullanıcının X6 modeline sahip olabilmesi için dahili hafızanın kırpılmış hali. Dahili hafızanın kırpılmasının yanında X6 modeli, Nokia için büyük ama kullanıcılar için küçük bir adım olan, dokunmatik ekranın temelinde yatan teknolojiyi kökten değiştirip kapasitif ekranın teknolojisine geçme adımını atmış.

Daha önceki incelemelerimizde de söylediğimiz gibi Nokia dokunmatik ekranlı telefon piyasasına pek tutunamamıştı. Ancak bu sözümüzü duymuşçasına Nokia, üst üste dokunmatik ekranlı telefonlarını piyasaya sürmeye ve yeni çıkacak ürünlerinin adını duyurmaya başladı. Tabi Nokia yeni telefonları piyasaya sürerken temkinli davranıp, her telefonun temelini aynı tutup, adım adım değişiklikleri telefonlarına uygulamayı seçiyor. Nokia X6 16GB modelinde ise nelerin değiştiğini, hangi özelliklerin geliştirildiğini ve kullanıcıya görsel olarak neler vaat ettiğini biz de adım adım inceleyelim.

Her telefon incelemesinde tam olarak burada değindiğimiz bir konu var. Bu konuda telefonların SAR değerleri. Nokia X6 16GB’nın SAR değerini yazıp, telefonun ayrıntılı bir incelemesini yapmaya başlayalım. Tabi inceleme içerisinde “Nokia X6 16GB Comes With Music” ismi ile piyasaya sürülen telefonun “Comes With Music” kısmının altını çizip, “Neymiş bu müziği ile gelen telefon?” diyelim. Konuyu SAR değerine tekrar bağlayıp incelemeye geçelim. Nokia X6 16GB’in kulakta tutularak kullanılırken 1.11 W/kg SAR değerine sahip (üst sınır 2 W/kg).

8 Yorum

 1. Anıl

  skyfire isimli web tarayıcısı ile youtube dahil bütün flash ları izleyebiliyorsunuz.

  symbian ın zaten avantajı burada, kendi mağazası veya herhangi siteden uygulama yüklenebilir.  işim olmaz derseniz s40 tabanlı bi telefon almanız gerekiyor.

  nokia nın samsung lg gibi üreticilerin yanında paniklediği belli oluyor. her zaman içi kadar, dış görünüş , yazılım, geliştirme gibi özelliklere önem veren firma artık diğer firmalar gibi “görünüşte” iyi telefonlar yapmaya başlıyor..

   

 2. Video isteyen adam

  mega süper bir inceleme olmuş, teşekkürler fakat bir de kapasitif ekranın hassasiyetini gösteren bir video olsaydı keşke incelemede.neyse sağlık olsun.:)

Bir cevap yazın