Nokia İlk Windows Akıllı Cep Telefonu İçin Çalışmalara Başladı

Nokia’nın ilk Windows Phone tabanlı akıllı cep telefonu 2011 sonu veya 2012 başı gibi piyasaya sunulacak.

Reuters’a konuşan Nokia CEO’su Stephen Elop, İlk Windows Phone tabanlı Nokia cep telefonu için çalışmaya başladıklarını belirtti. Ayrıca, Elop, Microsoft’un Nokia’yı satın alma gibi bir düşüncesinin olmadığını belirterek son günlerin ilginç bir dedikodusunu da kesin bir dille yalanladı.

Sanırım bu dedikodular Nokia ve Microsoft arasındaki anlaşmanın henüz bitirilmemesinden kaynaklanıyor. Nokia ve Microsoft, anlaşmanın son detayları için hala uğraş veriyorlar.

Nokia ve Microsoft logo

Bilmeyenler için hemen söyleyelim Stephen Elop, uzun yıllar Microsoft’ta çalıştıktan sonra Nokia CEO’su olarak işe başladı. Bu yüzden Elop için “Truva atı” yakıştırması yapıldığını biliyoruz. MeeGo ile ilk önce Intel’e yaklaşan Nokia’nın bu ani karar değişikliğinde Elop’un parmağı olduğu konuşuluyor. Yine de bir şekilde Nokia hissedarları da bu anlaşmayı yararlı görmüş olacaklar ki, hissedarlardan ciddi bir itiraz göremedik.

Son olarak Elop, ilk Windows tabanlı cep telefonunu 2012 yılında piyasaya sunulacağını, ama 2011 son çeyrek için de çalışmaları hızlandırdıklarını söylüyor.

1 Yorum

Bir cevap yazın