Nokia E7 İncelemesi

Nokia E7 Genel

Nokia bu zamana kadar birçok seriye imza attı. Bu serilerin başında muhtemelen “E” serisi yani iş hayatına yönelik seri geliyordur. Serinin devam etmesinin en önemli nedenlerinden birisi muhtemelen bu serinin başarılı olmasından ve tutmasındandır. İşte bu serinin en son ve güçlü üyesini inceleyeceğiz. İnceleme konuğumuz: Nokia E7.

İncelememizin içeriği hakkında biraz bilgi verelim. Nokia E7 yapısal temellerini N8’den almış görünüyor. O yüzden Nokia’nın bu iki modeli arasında ister istemez bir kıyasa gireceğiz. Bunun yanında QWERTY klavyenin kızaklı bir mekanizma ile karşımıza çıktığını gördüğümüz için E7’yi ister istemez yine Nokia N97 ile de kıyaslama ihtiyacı duyacağız. Kısacası kısa bir kıyas ardından bu telefonun meraklıları ve talipleri için detaylı bir incelemeye girişeceğiz. Bu inceleme içerisinde ise; tasarım ayrıntılarını, ekran teknolojilerini, işletim sistemini, internet performansını, navigasyon yeteneklerini, çoklu ortam kabiliyetlerini detaylı bir şekilde inceleyip en sonunda bir sonuca varacağız.

Bir telefonun belki de biz insanoğluna yapabileceği en büyük zarardan bahsedelim. Bu zarara SAR değeri denilmektedir ve en fazla 2,0 W/kg olması gerekir. Nokia E7 için ise bu değer 0,56 W/kg’dır.

Bir cevap yazın