Nokia E6 İncelemesi

Nokia E6 Genel 1

Uzun süredir popüler olduğunu söylerken, kalitesi ve başarısını överken dilimizde tüy bitiren Nokia’nın E serisi QWERTY klavyeli E71/72’sinin artık yenilendiğini görmek istiyorduk… Derken, Nokia sonunda iş dünyasının ve mesaj yazanların el üstünde tuttuğu QWERTY klavyeli serisine, N8 modelinin de isim ve teknoloji liderliği yaptığı yeni Nokia ailesine, Nokia E7’den hemen sonra Nokia E6’yı ekledi. Nokia E7 zaten N8’in neredeyse klavyeli modeli gibi birebir kopyasıyken, Nokia E6 sadece teknolojik özelliklerini bu yeni aileden almış gibi görünüyor.

N8’in teknoloji liderliğinin takibi ve eski seri E71/72’nin mirasını taşıma yükümlülüğü ile Nokia E6 aslında son zamanlarda tarz değiştiren Nokia’nın tasarımda biraz tutucu davrandığını düşündürtürken, kasanın içerisinde yapılan donanımsal değişikliklerle hala teknolojiyi son modellerine yüklemeye çalışır görünümde.

Bu çelişkiler içerisinde incelemeyi biraz “Nokia E72’ye karşı Nokia E6″ başlığında hazırladık demeliyiz. Aslında Nokia E6’nın hiç beklenmedik birde sürpriz rakibi de yok değil. Bütün bu başlıklar ve rakipler arasında Nokia E6’nın nerede olduğunu ve bizde nasıl bir izlenim bıraktığını tabii ki adım adım inceleme sayfalarımızdan sonuç sayfamıza taşıyacağız.

Nokia E6’nın SAR değerini yazarak incelememize başlayalım. Nokia E6’nın SAR değeri: 1,14 W/kg’dır.

6 Yorum

 1. ?

  nokia ya tövbe ettim bende telefonumun şebeke sorunu çıktı üzerinde nokta çizik olmayan telefonuma kullanıcı hatası deyip 150 tl istediler nerden kullanım hatası oluyorsa artık… nokia gebersin gömenide olmasın sonuç olarak.

 2. ...

  nokıa e6 sahibiyim.ama aldığıma çok pişmanım.telfon bugün itibari ile 1 ay 5 gündür serviste.ne kvk servisi nede nokıa müşteri hizmetleri yapacak birşeyleri olmadığını söylüyorlar.cihaz 4. kere aynı arzıdan servise giderse ancak ozaman değişirmiş.şuan 2 kez serviste.sakın almayın,pişman olursunuz.kesinliklle yaklaşmayın ne nokıa nede servisi kvk beş para etmez.

 3. Deniz

  (!!!ACİL!!!) bende bu telefondan aldım çok güzel mesaj yazılıyor
  ( belki de benim ilk klavyeli telefonumdur bana öyle geliyordur 😀 ) ama telefonun kasası anormal bir biçimde çabuk yıpranıyor. Daha alalı 2. ayını doldurmadı fakat kenarlarındaki metal kısımlar soyuldu, sürekli kılıfında kullanmama rağmen sanki kasası biribirinden ayrılıyormuş gibi açılmaya başladı sizce ne yapayım acaba garantiye mi göndereyim yoksa böyle kullanmaya devam mı edeyim? Okuduğum yorumlarda garantisinin çok kötü olduğunu duydum da

  • M. Gökhan Aktaş

   Merhaba,

   Telefonu garantiye göndermek en mantıklı hareket olacaktır. Eğer garantide kullanıcı hatası sonucu çıkarsa ve siz telefonun malzeme kalitesizliği yüzünden bu hale geldiğini düşünüyorsanız; firmaya bu durumu şikayet edebilir ve çözüm yolu bulmaya çalışabilirsiniz.

Bir cevap yazın